שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דב (ברלה) ברודר

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ה' באייר תש"ח (14/05/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ה' באייר תש"ח (14/05/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: אסתר ואלעזר
  יישובים: ירושלים
  מעגל תנועתי: גורדוניה

  ירושלים
  גורדוניה
  מידע כללי

  נפל ביום ה' באייר תש"ח (14/05/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: אסתר ואלעזר
  יישובים: ירושלים

  סיפור חייו

  בן אסתר ואלעזר, נולד בשנת 1927 בווילנה שבליטא (אז פולין). בהיותו בן שבע, והוא ילד חלש וחולני מאוד, עלו ההורים לארץ- ישראל, לירושלים, ושם הבריא הנער והתחסן. הוא סיים את בית- הספר העממי "גאולה" בירושלים ועבר משם לבית-הספר המקצועי "עמל". כעבור שנה, בשנת 1945, יצא יחד עם קבוצתו "גורדוניה הצעירה" כגרעין הכשרה בקבוצת "מעפילים" אשר בעתלית ונעשה לדייג. הוא הצטרף לפלמ"ח ולתקופה קצרה גם לפל"ם, השתתף בפעולות נועזות - ב"רכישת" נשק ותחמושת מקרונות-רכבת בריטיים, העברת מעפילים והברחתם, פיצוץ סירת המשטרה בנמל חיפה ועוד. גרעין ההכשרה התפזר. דוב חזר לירושלים, למד נהיגה, רכש טנדר להובלת משאות והחל לעבוד ברשות עצמו. באותה שנה נשא אישה. בסוף 1947 עבר לגור ולעבוד בנתניה. היה חביב על כל יודעיו וכונה בכל מיני כינויי-חיבה, כגון: "הבחור עם הטנדר", "הבן המסור", "הבעל הנאמן", "הגברתן העדין" וכו'.

  בפרוץ מלמת-העצמאות התגייס לחטיבת "אלכסנדרוני" ולחם בגזרת כפר סבא. נפל בין הימים ו'-י' באייר תש"ח 19.5.1948)-15) בלחימה באזור כפר סבא הערבית. השמועה אומרת שישב במשוריין שנפגע מפגז אנטי-טנקי ועלה באש. גופתו לא נמצאה. השאיר אחריו אישה, בתיה.

  מצבה לזכרו הוקמה בבית-הקברות הצבאי בהר-הרצל בירושלים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!