שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דב מילשטיין

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"ב באדר א' תש"ח (22/02/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ב באדר א' תש"ח (22/02/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: חנה ומנשה
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ב באדר א' תש"ח (22/02/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: חנה ומנשה
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בנם-יחידם של חנה ומנשה, נולד בחודש אדר תר"ץ (מרס 1930) בתל-אביב. לאחר שסיים את חוק לימודיו בבית-הספר היסודי "ביאליק" עבד כמכונאי, המקצוע החביב עליו, אשר מילדותו גילה בו כשרונות מצוינים. כחבר "הנוער העובד" יצא להכשרה בגיל 15 במשקים אשדות יעקב, אפיקים, ודליה. הכשרתו היתה במסגרת הפלמ"ח ושם קיבל את אימונו הצבאי. את זמנו הפנוי היה מקדיש לקריאה ולימוד. עז היה רצונו להוסיף ולהעמיק דעת. היה אדיב ונוח לבריות, בן מסור להוריו, אך גורל האומה היה עיקר דאגתו. כאשר התגייס אמר לאמו, כי למען שחרור הארץ נכון הוא לתת את חייו.

  מלחמת-העצמאות מצאה את דוב בגליל העליון בין מגיני רמות נפתלי. הוא עבר את הקרבות הקשים להגנת הנקודה המבודדת ובתחילת המערכה נפל בהגינו עליה בגבורה. ביום י"ב באדר א' תש"ח (22.2.1948), בשעת התקפה כבדה על המשק, פעל כצלף מעמדה מבודדת, הצליח לעכב על-ידי צליפותיו המדויקות את התקדמות האויב ולהפיל בו חללים רבים. הודות לאומץ-לבו הספיקו מגיני המקום להיערך להגנה יעילה, אך דוב עצמו נהרג מכדורי האויב אשר התעלל קשות בגופו. נקבר באיילת השחר.

  ביום כ"ז באלול תש"ט (21.9.1949) הועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנחלת יצחק.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!