שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דוד אללוף

  נפל ביום ג' בסיון תש"ל (07/06/1970)
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בסיון תש"ל (07/06/1970)
  בן 24 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: סוזן ויוסף
  יישובים: נשר (עיר)
  קנים/סניפים: קן בן דור
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  נשר (עיר)
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בסיון תש"ל (07/06/1970)
  בן 24 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: סוזן ויוסף
  יישובים: נשר (עיר)
  קנים/סניפים: קן בן דור

  סיפור חייו

  בן יוסף וסוזן. נולד ביום א' באדר תש"ו (2.2.1946) באיזמיר שבתורכיה ועלה עם משפחתו לארץ בשנת 1949. הוא למד בבית-הספר היסודי בבן-דור, מקום מגוריו. הוא היה חבר פעיל בתנועת "הנוער העובד" ובמרוצת הזמן ארגן קן של התנועה במקום מושבו והיה מרכז הקן. טיפולו ומסירותו לילדים היו לשם דבר.

  דוד התגייס לצה"ל בנובמבר 1963 והתנדב לשרת בחיל הצנחנים. בתקופת שירותו עבר קורסים רבים ואף היה אמור לעבור קורס קצינים. לאחר שחרורו מהשירות הסדיר ניסה להשתלב בחיים האזרחיים, אולם הכמיהה למדים ולחיי פעילות מילאה אותו. יחד עם אחדים מחבריו הצטרף דוד למשמר הגבול. ביחידתו החדשה עבר קורס מ"כים, קורס חבלה וקורס מפעילי תול"ר. שנתיים ימים של פעילות עברו עליו במשמר הגבול. לאחר שהשתחרר, החליט לעשות לביתו. הוא למד חרטות בקורס מטעם משרד העבודה והתקבל לעבודה במפעל "סולתם". אז גם נשא לו אישה. הוא היה נקרא לתקופות של שירות מילואים וחבריו ומפקדיו זוכרים אותו כחייל מעולה, בעל רצון חזק וחוש התנדבות למופת, שעזר לחבריו תמיד. הוא הצטיין ברגש אחריות למופת לגבי ציוד שהופקד בידו. בראשית מאי 1970 נקרא לשירות מילואים פעיל ואשתו אז בחודש התשיעי להריונה. כאשר נולדה בתו, קיבל חופשה מיוחדת, ביקר אצל אשתו ובתו והחזירן הביתה, ומיד שב ליחידה לסיום שירות המילואים. ביום ג' בסיוון תש"ל (7.6.1970), נפל רב"ט דוד בקרב ברמת הגולן, כאשר חש, תוך כדי הפגזה של הסורים, להציל את המקלע שהיה מופקד עליו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בחיפה. הניח אישה ובת.

  במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "תמיד נזכור את דמותו כחייל אמיץ ומסור, שאף את מותו מצא תוך כדי גילוי אומץ לב, שעה שביקש להציל מקלע תחת הפגזה כבדה".

  שמו חרוט על האנדרטה לזכר הנופלים ברמת הגולן.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!