שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דוד אקיאן

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"ד בתשרי תשל"ד (10/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ד בתשרי תשל"ד (10/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל ראשון
  יחידה: חיל חימוש
  מערכה: יום הכיפורים
  מקום מנוחתו: רחובות (חלקה צבאית)
  הורים: יפה ומשה
  יישובים: בארי (קיבוץ), גן יבנה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  בארי (קיבוץ)
  גן יבנה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ד בתשרי תשל"ד (10/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל ראשון
  יחידה: חיל חימוש
  מערכה: יום הכיפורים
  מקום מנוחתו: רחובות (חלקה צבאית)
  הורים: יפה ומשה
  יישובים: בארי (קיבוץ), גן יבנה

  סיפור חייו

  דוד, בן יפה ומשה, נולד ביום י"א באייר תשי"ג (3.5.1953) בגן-יבנה. הוא למד בבית-הספר היסודי המשותף לגן-יבנה ולביצרון. אחרי-כן המשיך ללמוד בבית-הספר התיכון-המקיף בגדרה. לאחר שסיים שנת לימודים אחת עבר לקיבוץ בארי, שם עבד ולמד במשך שנתיים. דוד היה חבר בתנועת הנוער העובד והלומד. הוא היה פעיל במסגרת התנועה ונשלח מטעמה לקורס מדריכים. לאחר חמש שנות פעילות בתנועה, החליט למצוא את מקומו בקיבוץ. בקיבוץ בארי הרבה להשתתף בפעילות חברתית, והיה חבר בוועדות שפעלו בקיבוץ, בתחומי החברה והתרבות. דוד הקדיש את זמנו הפנוי לציור ולצילום. הוא נשלח על-ידי הקיבוץ לקורסים ולהשתלמויות בתחומי הציור והקישוט. הוא אהב את חיי הכפר השקטים והשלווים, מקום שם יכול היה להתמסר לגידול בעלי-חיים ובעיקר יונים. אחרי שעזב את הקיבוץ, למד בקורס למכונאות כלי-רכב במרכז להכשרה מקצועית באשדוד, במסגרת קדם-צבאית.

  דוד גויס לצה"ל במחצית נובמבר 1971. לאחר סיום הטירונות בבסיס הטירונים של צה"ל, הוצב לחיל החימוש. אחרי כן הועבר לשרת כמכונאי-רכב ביחידת חיל-השריון בחטיבה 7. ביחידה זו שרת שנתיים. הוא היה חייל מסור, ביצע את כל המוטל עליו בשלמות ובדייקנות והתחבב על חבריו ועל מפקדיו. במלחמת יום-הכיפורים יצאה יחידתו לבלום את הצבא הסורי ברמת-הגולן. ביום י"ד בתשרי תשל"ד (10.10.1973), נהרג מפגיעה ישירה בכלי הרכב בו לחם. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין ברחובות. השאיר אחריו הורים ושלוש אחיות, לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!