שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דוד (דודו) בן-עמי

  נפל ביום י"ח בכסלו תשמ"ד (24/11/1983)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בכסלו תשמ"ד (24/11/1983)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: שושנה ויעקב
  יישובים: ירושלים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  ירושלים
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ח בכסלו תשמ"ד (24/11/1983)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: שושנה ויעקב
  יישובים: ירושלים

  סיפור חייו

  בן שושנה ויעקב, נולד ביום י"ד באדר א' תשכ"ה (16.2.1965) בירושלים. דוד למד בבית-הספר היסודי על-שם הנרייטה סאלד, והמשיך ללמוד בבית-הספר התיכון "בית חינוך", הוא התכוון לעסוק בדוגמנות לאחר שירותו הצבאי והספיק להשלים לימודיו בבית-הספר לדוגמנות מקצועית "גרבו" עוד לפני גיוסו לצה"ל. בקרב חבריו היה דוד דמות מרכזית ודומיננטית ותמיד היה עסוק בפעילויות חברתיות שונות, הוא היה חניך בתנועת "הנוער העובד והלומד" שם גם הדריך קבוצה צעירה.

  במשך תקופה ארוכה עבד בהתנדבות וביוזמתו האישית עזר לזקנים רבים בשכונות גונן ועמק רפאים בירושלים. דוד היה גם פעיל מאד במועדון המקומי של עמק רפאים, שם הוקמה אנדרטה לזכרו ולזכר שניים מחבריו שנפלו בלבנון. במועדון זה מתקיים כל שנה טורניר קט-רגל לזכר השלושה.

  בראשית שנת 1983 התגייס דוד לצה"ל והוצב בחיל השריון. הוא היה גאה מאד בתפקידו כטען-קשר בטנק "המרכבה" ושאף להגיע לקורס מ"כים ואח"כ לקורס קצינים.

  מיד לאחר הטירונות הועברה כל היחידה ללבנון. זמן קצר לאחר מכן הוכש דוד על ידי נחש ושוחרר למספר ימים. הוא החליט ביוזמתו לחזור לפני תום חופשתו כדי לאפשר לאחרים לצאת לחופשה. דוד מצא את מותו ביום שחזר ליחידה.

  דוד נפל בעת מילוי תפקידו ביום י"ח בכסלו תשמ"ד (24.11.1983), במלחמת שלום הגליל, והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים. הוא השאיר אחריו הורים, אחים ואחיות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!