שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דוד (דודו) מזרחי

  נפל ביום כ' בשבט תשל"ו (22/01/1976)
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בשבט תשל"ו (22/01/1976)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: פתח תקוה (חלקה צבאית)
  הורים: מזל ואהרון
  יישובים: פתח תקווה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  פתח תקווה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ' בשבט תשל"ו (22/01/1976)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: פתח תקוה (חלקה צבאית)
  הורים: מזל ואהרון
  יישובים: פתח תקווה

  סיפור חייו

  בן אהרון ומזל. נולד ביום י' באלול תשט"ז (17.8.1956) בפתח- תקוה. למד בבית-הספר היסודי 'נווה כיבוש' ואחרי-כן בבית- הספר התיכון 'עמל' שבפתח-תקוה. עד שגויס לצה"ל, עבד בענף היהלומים וסייע בפרנסת המשפחה.

  דוד, שנקרא בפי הכול - 'דודו', היה בעל קסם אישי והיה משהו מלבב באישיותו. הוא אהב את משפחתו והשרה בבית אוירה נעימה של שמחה ועליזות. הוא היה הרוח החיה בקרב חבריו בבית-הספר, בשכונת-המגורים ובתנועת 'הנוער העובד והלומד' שבה היה חניך ומדריך, שותף בפעילות חברתית ותרבותית ובארגון מסיבות וערבי הוי ובידור. דודו היה ידוע בטוב-לבו ובנכונותו להגיש עזרה וסיוע לכל נזקק. הוא היה בן-בית בכל אחד מבתי- השכונה, עזר לנשים והדריך את הילדים. בזמן מלחמת יום-הכיפורים עמד בראש קבוצת בני-נוער, שהתנדבה לפעילות בבתי-חולים ובמוסדות-ציבור, חבורה שנטלה על עצמה את התפקיד הקשה של ניהול חיים תקינים בעי שמרבית הגברים בה היו מגויסים. היה ספורטאי מצטיין, בעיקר בענף הכדורסל, ונמנה על סגל קבוצת הכדורסל של 'מכבי' פתח- תקוה.

  דודו גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1974 והוצב לחיל-השריון. לאחר הטירונות הוכשר בקורס לנהגי-זחל"מ והוצב ביחידת-שריון.

  ביום כ' בשבט תשל"ו (22.1.1976) נפל בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבפתח-תקוה. השאיר אחריו הורים, אחות ואח.

  במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "בנכם דוד ז"ל הגיע ליחידתי לפני שלושה חדשים. עם הגיעו ליחידה התבלט בטוב-לבו וברצונו העז לעזור לשאר החיילים וליחידה. עזרה זו התבטאה בהתנדבותו לקבלת תפקידים ומשימות על עצמו. מתכונותיו הבולטות של דוד ז"ל, כפי שהתגלו ביחידה, יש לציין את יושרו, את הגינותו, את נכונותו לעזור לזולת ואת נאמנותו לתפקידו הצבאי".

  משפחתו תרמה להנצחת זכרו בבית-כנסת בפתח-תקוה. כן מתקיים, מדי-שנה, משחק- כדורסל ובסיומו מוענק גביע, הנושא את שמו, לקבוצה המנצחת.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!