שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דוד (דודו) רלר

  נפל ביום ח' בתשרי תשל"ג (16/09/1972)
  מידע כללי

  נפל ביום ח' בתשרי תשל"ג (16/09/1972)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: פאולה ושמעון
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חיפה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ח' בתשרי תשל"ג (16/09/1972)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: פאולה ושמעון
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן שמעון ופאולה. נולד ביום כ"ב בסיון תשי"ג (5.5.1953) בחיפה. למד בבית הספר היסודי "עליה" בבת גלים ובבית הספר התיכון על שם שפרינצק, במגמת מכונאות. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד" ואף הדריך זמן מה בתנועה. מנעוריו עסק בספורט והיה מבקר קבוע במועדון "סולוף", שם שיחק כדורגל, כדורסל וטניס שולחן. על אף שלמד במגמה מקצועית, התכונן בערבים לבחינות הבגרות.

  הוא גויס לצה"ל בתחילת חודש מאי 1971 והתנדב לשירות ביחידה מובחרת. במסגרת שירותו ביחידה זאת הוכיח דוד כוח רצון עז ויכולת אישית גבוהה. הוא עמד באימונים הקשים והמפרכים ואחר כך גם בפעילות מבצעית מסוכנת. ביום ח' בתשרי תשל"ג (16.9.1972), בעת פשיטה של צה"ל על הכפר הערבי ג'ואייה בשטח לבנון, נפל. הוא הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בחיפה.

  במכתב תנחומים למשפחה ציין מפקד יחידתו כי "דוד התבלט מבין יתר חברי פלוגתו כחייל וכחבר, היה ידוע בחריצותו, במסירותו לתפקיד ובנכונותו לעזור לחבריו". ועוד הוסיף המפקד: "בנפילתו איבדנו את אחד מטובי לוחמינו ורעיו הלוחמים איבדו את הטוב שבידידיהם".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!