שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דוד (דודי) יצחק

  נפל ביום ט' באדר תשל"א (05/03/1971)
  מידע כללי

  נפל ביום ט' באדר תשל"א (05/03/1971)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: אשקלון (חלקה צבאית)
  הורים: חזנה ורפאל
  יישובים: אשקלון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  אשקלון
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ט' באדר תשל"א (05/03/1971)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: אשקלון (חלקה צבאית)
  הורים: חזנה ורפאל
  יישובים: אשקלון

  סיפור חייו

  בן רפאל וחזנה. נולד ביום ה' באדר תש"י (22.2.1950) בעירק. בן שנה היה דוד כשעלתה לארץ משפחתו והשתקעה באשקלון. הוא למד בבית הספר היסודי "רמב"ם" ובבית הספר התיכון הדתי - שניהם באשקלון. הוא היה חובב ספורט מושבע ובמיוחד אהב את משחק הכדורגל, אשר בו היה פעיל מאוד. באותה תקופה היה חבר במועדון של תנועת "הנוער העובד" והתבלט בעליזותו ובחוש ההומור שלו. עוד מילדות הצטיין בכשרונות רבים. הוא היה בעל תפיסה מהירה וחריפה, כושר ניתוח מעמיק וביכולת הבעה מבריקה. הוא השאיר אחריו צרור שירים, אשר חלק מהם מושרים עד היום בפי חבריו. היה פציפיסט מטבעו והתנגד למלחמה בכל תוקף אך מתוך ידיעה שיש להבחין בין האידיאל לבין דרישות המציאות, יצא לשרת בצבא.

  דוד גויס לצה"ל במאי 1968 ושירת בחטיבת "גולני". הוא נשלח לקורס מ"כ, אך לקראת סיומו חלה, נאלץ לעזוב את חיל הרגלים והועבר לחיל האויר. אור ליום ט' באדר תשל"א (5.3.1971), נפצע בעת שירותו ובו ביום מת מפצעיו. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות באשקלון.

  חברו כתב עליו: "את דוד הכרתי עוד מתקופת הילדות. הלכנו אחריו בעיניים עצומות. ידענו שמה שהחליט היא הדרך הנכונה - - - כולנו הערצנו אותו בשל הגיונו הנכון ודבקותו במטרה".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!