שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דוד (דויקו) גני

  נפל ביום ל' בסיון תש"ן (23/06/1990)
  מידע כללי

  נפל ביום ל' בסיון תש"ן (23/06/1990)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל לוגיסטיקה
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: לבנה ויששכר
  יישובים: חולון, כפר סבא
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חולון
  כפר סבא
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ל' בסיון תש"ן (23/06/1990)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל לוגיסטיקה
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: לבנה ויששכר
  יישובים: חולון, כפר סבא

  סיפור חייו

  בנם-בכורם של לבנה ויששכר. נולד ביום י"ט באלול תש"ל (20.9.1970) בחולון. דוד החל ללמוד בבית-הספר היסודי 'סירקין' בחולון, המשיך בחטיבת-הביניים בבית-הספר 'גינצבורג' ביבנה וסיים את חוק לימודיו בפנימייה הצבאית בית אונים בכפר סבא. דוד היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' ורכש לו חברים רבים, שמילאו את ביתו בכל עת. עם חבריו בתנועת הנוער הרבה לטייל ברחבי ישראל. הוא היה קשור לבני משפחתו, בן נאמן להוריו ואח דואג לשתי אחיותיו הצעירות. דוד אהב לעזור לאמו במלאכות הבית, ובעיקר במלאכת הבישול והאפייה, ושאף להתמחות במקצוע הטבחות.

  דוד גויס לצה"ל במאי 1988. תחילה רצה להתנדב לגולני, אך לבסוף הוצב בחיל התחזוקה ולאחר הטירונות ולימוד בקורסים מקצועיים נשלח לעבוד כטבח במטבח בית-הספר לקצינים. חבריו העידו עליו כי הוא תפקד היטב מבחינה חברתית ומקצועית, ללא בעיות משמעת כלשהן והיה אהוד ומקובל על חבריו לעבודה. מפקדיו, שהעריכו את עבודתו, העלוהו לדרגת רב-טוראי. בעת חופשותיו עבד במרפדיה כדי שלא ייאלץ לבקש דמי כיס מהוריו.

  ביום ל' בסיוון תש"ל (23.6.1990) נפל רב-טוראי דוד גני בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחולון. השאיר אחריו הורים ושתי אחיות - אתי וחדוה.

  במכתב התנחומים למשפחה ציין מפקדו כי "דוד שירת בבה"ד 1 במשך שנתיים כעובד מטבח. היה חייל ממושמע, מסור ואהוב על מפקדיו וחבריו. בדרכו השקטה ביצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!