שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דוד כהן

  נפל ביום י' בתשרי תשל"ד (06/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום י' בתשרי תשל"ד (06/10/1973)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל חינוך
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ואליעזר
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י' בתשרי תשל"ד (06/10/1973)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל חינוך
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: שרה ואליעזר
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  דוד, בן שרה ואליעזר, נולד ביום י"ג באלול תשי"ב (3.9.1952) בתל-אביב. הוא למד בבית-הספר היסודי "פני הגבעה" ברמת-גן, אחרי-כן המשיך את לימודיו בבית-הספר היסודי "רוקח" ביד-אליהו ובבית-הספר המקצועי "שבח" בתל-אביב. לאחר שסיים את לימודיו התיכוניים, השתלם בקורס לדרמה. דוד היה תלמיד שקדן, אהוב על מוריו ועל חבריו. הוא היטיב להתיידד עם אנשים והצליח לרכוש לעצמו חברים רבים. תמיד השכיל לעודד את מקורביו ברגעים קשים ולרומם את רוחם. הוא השתתף במופעים שונים בבית-הספר ובתנועת "הנוער העובד", ושילב בהם פזמונים, שגם התמליל וגם הלחן שלהם היו מפרי עטו. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד" ונטל חלק פעיל בכל פעולותיה, בעיקר בתחומי התרבות והבידור. הוא ארגן את ערבי השבת בתנועה וכן ארגן חוגים שונים. מנעוריו היה חובב ספורט, ובמיוחד כדורגל, והתאמן זמן-מה במשחק הכדורסל. שלוש שנים עשה בגרעין נח"ל של "הנוער העובד", תחילה בקיבוץ גרופית שבערבה (תודות ליוזמתו הצטרפו לגרעין בגרופית צעירים רבים), אחרי-כן בקיבוץ ארז שבנגב. כשעשה בגרופית, נשלח על-ידי הקיבוץ להשתלם בקורס נוי ובתקופה שעשה בארז היה רכז התרבות של הגרעין.

  דוד גויס לצה"ל במחצית נובמבר 1971 והתנדב לנח"ל. לפני הגיוס נבחן במבחני-כניסה ללהקה צבאית, עבר אותם בהצלחה, אך לא התקבל - בגלל פרופיל רפואי גבוה. לאחר הטירונות ולאחר תקופת אימון, התמנה לטען-קשר בטנק "סנטוריון משופר". אחרי כן החל להשתלם בקורס מקצועות טנק "סנטוריון משופר", אך לא זכה לסיימו בגלל פרוץ מלחמת יום-הכיפורים. בערב שלפני פרוץ המלחמה, נשלח דוד עם חניכי הקורס ועם גדודו לרמת-הגולן. ביום-הכיפורים, י' בתשרי תשל"ד (6.10.1973), נפגע הטנק שלו בקרב בתל-ג'וחדר והוא נהרג במקום. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בחולון. השאיר אחריו אב, אם ואח. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!