שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דוד קוגמן

  נפל ביום כ"ג בסיון תשמ"ז (20/06/1987)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג בסיון תשמ"ז (20/06/1987)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: תמר ושמוליק
  יישובים: חיפה, תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חיפה
  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג בסיון תשמ"ז (20/06/1987)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: תמר ושמוליק
  יישובים: חיפה, תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן תמר ושמוליק. נולד ביום כ"א באייר תשכ"ח (19.5.1968) בתל אביב, שם גדל והתחנך כבן-זקונים, שנולד לאחר שתי אחיותיו. היה אהוב עליהן ועל המשפחה שציפתה לבן. דוד היה חביב על בני משפחתו גם בשל טבעו הנוח ויחסו המתחשב כלפיהם. למד בבית-הספר היסודי 'תל חי' בתל אביב והמשיך בלימודים תיכוניים בבית-הספר הטכני של חיל האוויר בחיפה.

  בנערותו היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' בחולון. היה חובב טיולים ואמון על יציאה עם ציוד מחנאות בחברת בני המשפחה או החברים. בתנועה תמיד התלכדו סביבו חברים וחברות. בהיותו נער בן חמש-עשרה עבד בחופשת הקיץ בקייטנה וחסך את שכרו לקניית מחשב. הכנרת היתה מקום הבילוי האהוב עליו ביותר והוא השתתף בצליחת הכנרת. דוד אהב לרוץ למרחקים ארוכים לחופיה וגם במקומות אחרים. הוא הקפיד על הופעתו ונתן את הדעת על לבושו.

  דוד גויס לשירות סדיר בחודש מרס 1987. הוא הוצב לשרת בחיל האוויר ושימש בתפקיד טכנאי מטוסים.

  דוד נפל בעת שירותו ביום כ"ג בסיוון תשמ"ז (20.6.1987) והובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בחולון. הותיר אחריו הורים ושתי אחיות - ענת וסיגל.

  מפקד היחידה כתב במכתב תנחומים למשפחה השכולה על תקופת לימודיו של דוד כשוחר בבית-הספר הטכני של החיל. הוא תיאר אותו במכתבו כתלמיד שקט ושקדן, שחתר בהתמדה להצלחה בלימודים. כמו-כן הביע את הערכתו והערכת סגל המדריכים והחניכים לדמותו של דוד. זכרו הונצח בספרייה תורנית, שהוקמה על שמו בבית-הכנסת ע"ש עובדיה סוודאי בחולון.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!