שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דורון רונן

  נפל ביום י"א באב תשל"ו (07/08/1976)
  מידע כללי

  נפל ביום י"א באב תשל"ו (07/08/1976)
  בן 24 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: זהבה ומשה
  יישובים: חיפה
  קנים/סניפים: קן בת גלים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חיפה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"א באב תשל"ו (07/08/1976)
  בן 24 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: זהבה ומשה
  יישובים: חיפה
  קנים/סניפים: קן בת גלים

  סיפור חייו

  בן משה וזהבה. נולד ביום ד' בחשון תשי"ג (23.10.1952) בחיפה. למד בבית הספר היסודי 'עליה' ובבית הספר התיכון המקצועי של חברת החשמל 'נהריים' שבחיפה. דורון היה תלמיד מוכשר ומתמיד. היה בעל אופי שקט ורציני. עקבי בפעולותיו ואחראי במעשיו. בבית הספר היסודי הוענק לו פרס על חברות טובה. ואמנם, היה איש חברה מסור לרעיו. דורון היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' בקן בת גלים והשתתף בכל פעילויות הקן. הוא אהב מוסיקה ובנערותו הצטרף לתזמורת העירונית של חיפה. גם עסק בספורט והיה חבר בסקציית הרמת משקולות של 'הפועל' - חיפה. הוא היה בן מסור ונאמן להוריו וכפי שהם מעידים, היה מסור מאוד גם לאחיו ולאחותו. עם סיום לימודיו בבית הספר התיכון בשנה שנותרה לו עד גיוסו לצה"ל, התחיל דורון לעבוד בחברת החשמל בחיפה.

  דורון גויס לצה"ל בפברואר 1971 והושם לחיל החימוש. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס מסגרי תותחי נ"ט / שדה נשלח ליחידה של החימוש, ובה שירת עד יום מותו. עם תום שירותו הסדיר התנדב לצבא הקבע לשלוש שנים. בשנת 1975 נשא לאישה את חיה ז"ל והקים את ביתו בחיפה.

  ביום י"א באב תשל"ו (7.8.1976) נפל דורון בעת שירותו. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי שבחיפה. השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

  במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "דורון היה מעמודי התווך ביחידה. הכרתי אותו כאחד המבריקים והמסורים במפקדי הפלוגה. בעבודתו השקדנית ובחיוכו המעודד תרם רבות להעלאת רמת פקודיו ומפקדיו וייצג את היחידה בכבוד במגעיו עם יחידות אחרות ותרם רבות להעלאת קרנה. דורון ישמש לאורך ימים דוגמה למסירות, לשקדנות וליחס אישי הולם".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!