שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  דרורית לוי

  נפלה ביום ג' בשבט תשמ"א (08/01/1981)
  מידע כללי

  נפלה ביום ג' בשבט תשמ"א (08/01/1981)
  בת 21 במותה
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת נח"ל
  מקום מנוחתה: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: שושנה ומשה
  יישובים: כפר סבא
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  כפר סבא
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפלה ביום ג' בשבט תשמ"א (08/01/1981)
  בת 21 במותה
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת נח"ל
  מקום מנוחתה: כפר סבא (חלקה צבאית)
  הורים: שושנה ומשה
  יישובים: כפר סבא

  סיפור חייה

  בת שושנה ומשה, נולדה ביום י"ג בכסלו תשכ"א (2.12.1960) בכפר סבא. דרורית למדה בבית-הספר היסודי "ברנר" וסיימה את חוק לימודיה בבית-הספר התיכון "אורט" - שניהם בכפר סבא. בתקופת לימודיה הצטרפה לתנועת "הנוער העובד והלומד" בקן מרכז בכפר סבא, תחילה כחניכה בקבוצת "עוגן" ולימים הדריכה את קבוצת "שחף". דרורית אהבה את אופי חיי התנועה, הקשורה בפעילויות שונות, כגון יציאה לטיולים, מסעות ומחנות. אופי חיים זה תאם את אופיה של דרורית, ששמה תאם לה: דרורית - חופשייה כציפור דרור. היא אהבה להשתולל והיה בה הרבה מן הספונטניות והפתיחות. דרורית אהבה לשיר, בעיקר שירי תנועות הנוער ושירי ארץ-ישראל היפה. כן ידעה על בוריים את שירי "החיפושיות".

  דרורית גויסה לצה"ל במחצית חודש מרס 1980, ועם חבריה הצטרפה לגרעין "עגור" בנח"ל. הגרעין נשלח לקיבוץ נען לקבל את הכשרתו החקלאית. דרורית בחרה לעבוד בפרדס, כיוון שאהבה עבודה גופנית קשה והייתה גאה בשליטתה בטרקטור. לאחר שמונה חודשים בקיבוץ יצא הגרעין לטירונות, דרורית סיימה אותה כחניכה מחלקתית מצטיינת. לאחר הטירונות עבר הגרעין להיאחזות כוכב השחר, וממנה לנח"ל שלח בבקעה. גם כאן המשיכה דרורית באורח חייה השמח והעליז. היא המשיכה לשיר משירי חוה אלברשטיין, הירבתה לקרוא והייתה חברה פעילה בחוג לריקודי עם. שמחת החיים העצומה שהייתה בה שבתה את לב כל סובביה, וחברי ומפקדיה אהבו אותה מאוד.

  ביום ג' בשבט תשמ"א (8.1.1981), נפלה דרורית בעת מילוי תפקידה והובאה למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בכפר סבא.

  היא השאירה אחריה הורים, אח ואחות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!