שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  הרצל (יעקב) דלבחה

  נפל ביום כ"ה בטבת תשל"ה (08/01/1975)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה בטבת תשל"ה (08/01/1975)
  בן 24 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: שרה וחביב
  יישובים: קריית מלאכי, תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  קריית מלאכי
  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ה בטבת תשל"ה (08/01/1975)
  בן 24 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: שרה וחביב
  יישובים: קריית מלאכי, תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן חביב ושרה זיכרונה לברכה. נולד ביום ג' בשבט תשי"א (10.1.1951) בטהרן שבפרס. עלה ארצה עם משפחתו באותה שנה. המשפחה התגוררה בקרית-מלאכי בתנאים קשים וכעבור זמן עברה לשכונת שפירא שבתל-אביב. הרצל למד בבית-הספר הממלכתי-דתי 'יסודי התורה' שבשכונת שפירא וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון העירוני ב', שלמד בו בשעות הערב, כשהוא מקדיש את שעות-היום לעבודה בחנותו של אביו. בנערותו היה הרצל חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד'.

  הרצל גויס לצה"ל בנובמבר 1968 והוצב לחיל-התותחנים. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס תותחני-שדה ובקורס תותחני- נ"מ, נשלח ליחידת-נ"מ בדרום הארץ. כעבור זמן הועלה לדרגת סמל והועבר לחיל-האויר בתפקיד מש"ק תותחי-נ"מ. הרצל נטל חלק במלחמת ההתשה והפיל שני מטוסי אויב. הוא זכה לתעודות על הצלחתו בקרב ואף הוענק לו שי מטעם שר-הביטחון. משסיים את שירותו הצבאי, עשה הרצל בקורס מכונאות מטוסים בתעשייה האוירית וסיימו בהצטיינות. עם תום הקורס התחיל לעבוד בתעשייה האוירית ומדי-שנה נקרא לשירות-מילואים.

  ביום כ"ה בטבת תשל"ה (8.1.1975) נפטר הרצל בהיותו בשירות-מילואים פעיל. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבקרית-שאול. השאיר אחריו הורים וחמישה אחים ואחיות. אמו שרה נפטרה בשנת 1978.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!