שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  זאב לוי לופו

  נפל ביום ו' באב תש"ח (11/08/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ו' באב תש"ח (11/08/1948)
  בן 24 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: מגדיאל
  הורים: מלכה ובן-ציון
  יישובים: הוד השרון
  מעגל תנועתי: גורדוניה

  הוד השרון
  גורדוניה
  מידע כללי

  נפל ביום ו' באב תש"ח (11/08/1948)
  בן 24 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: מגדיאל
  הורים: מלכה ובן-ציון
  יישובים: הוד השרון

  סיפור חייו

  בן מלכה לבית פישר ובן-ציון (ניקו), נולד ביום ח' באדר א' תרפ"ד (13.2.1924) בעיר רומאן שבמולדובה, רומניה. זאב סיים 4 כיתות של בית-ספר יסודי ו4- של בית-ספר תיכון ורכש ידיעות בכמה שפות. בגלל מות אביו הפסיק את לימודיו, עבד בציור שלטים ופירנס את אמו ואת סבתו. מנעוריו נודע באומץ-לבו ובנכונותו המסורה לבוא לעזרת הזולת. פעם קפץ אל הנהר להציל אדם טובע ופעם אחרת הציל בדרך זו נערה שניסתה להתאבד בטביעה בנהר. זאב עבר בשלום את מאורעות המלחמה ורדיפות היהודים ואחרי נפול השלטון הפאשיסטי ברומניה הצטרף לתנועת "גורדוניה" והתכוון לעלות ארצה. זמן מועט אחרי נישואיו יצא עם רעיתו ב"נתיב-הבריחה" לאיטליה והזוג הצעיר העפיל ארצה באונייה "כנסת ישראל" באביב 1946. בחיפה נאבק קשה חיילים הבריטיים והוגלה לקפריסין עם כל המעפילים. בשנת 1947 עלה ארצה עם רעייתו, נתקבל לעבודה בחברת "יכין" והתיישב במגדיאל, ושם נולדה בתו. הוא התייחס במסירות לעבודתו והצטיין בה. כך התנהג גם בשירות המולדת בקרבות ההגנה על השרון הדרומי כלוחם בחטיבת "אלכסנדרוני".

  באחד הקרבות נפצע בצווארו, שהה שלושה שבועות בחופשת-הבראה ולפני החלמתו הגמורה חזר לשירות, באומרו: "המולדת קוראת לי ולא אוכל לשבת בחיבוק ידים!" יומיים אחרי שובו, ביום ו' באב תש"ח (11.8.1948), השתתף בפעולה נגד האויב בקטע מגדיאל-ביר עדאס, נפגע בכדור בראשו ונפל. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות במגדיאל.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!