שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  זכריה ברנד

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום א' בתשרי תש"ט (04/10/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום א' בתשרי תש"ט (04/10/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: משמר הנגב (חלקה צבאית)
  הורים: עדינה ומרדכי
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום א' בתשרי תש"ט (04/10/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: משמר הנגב (חלקה צבאית)
  הורים: עדינה ומרדכי
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן עדינה ומרדכי, נולד ביום א' בכסלו תר"ץ (3.12.1929) בתל-אביב ובהיותו בן שנתיים עבר עם הוריו לנטעים. בסיימו את חוק לימודיו בבית-הספר המקומי התמסר לעבודת החקלאות והיה קשור בה בכל נימי נפשו. בעונת ההדרים עבד באריזה וכל שעה פנויה הקדיש למשק אביו. מגיל צעיר היה חבר "הנוער העובד" והיה ער לבעיות התנועה ותביעותיה. בו בזמן היה בשורות הגדנ"ע וכדרכו התמסר לאימונים בכל מאודו, הצטיין ונשלח לקורס מ"כים גדנ"ע והדריך אחרים.

  עם פרוץ מלחמת-העצמאות היה בשורות הפל"ם שבמקום ואחר תקופת-מה, לפני גיוסו, התנדב ללוות שיירות. מימיו הראשונים ב"הגנה" חלם על הצטרפות לפלמ"ח וחלומו התגשם. לאחר שהשתתף במבצע "דני" נשלח לקורס מ"כים. השתתף גם בקרבות רמלה-לוד, בית-ג'יז, בפריצת הדרך לירושלים, ועם חטיבתו, חטיבת "יפתח", ירד לנגב הנצור. בתחילת ספטמבר 1948 תפסה החטיבה מספר תלים ממזרח לרוחמה כדי למנוע השתלטות הכוחות המצריים על האזור וכדי להבטיח את פעילותו של מנחת המטוסים שהוקם ליד רוחמה ושימש להעברת אספקה חיונית לנגב. המצרים ניסו להדוף את לוחמי "יפתח" מהמשלטים שתפסו, ובמשך כחודש התנהלו קרבות קשים באזור, ומשלטים עברו מיד ליד מספר פעמים. בקרבות אלה נפל, ביום א' בתשרי תש"ט (4.10.1948), במשלט חירבת מחאז. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות במשמר הנגב.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!