שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  חיים בן קידר

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"א בתשרי תשל"ד (07/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום י"א בתשרי תשל"ד (07/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מערכה: יום הכיפורים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: דורה ומרדכי
  יישובים: ירושלים
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  ירושלים
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום י"א בתשרי תשל"ד (07/10/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מערכה: יום הכיפורים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: דורה ומרדכי
  יישובים: ירושלים

  סיפור חייו

  חיים, בן דורה ומרדכי, נולד ביום ב' בתמוז תשי"ג (15.6.1953) בירושלים, שם למד בביה"ס היסודי ע"ש א' הכרמלי ובבית-הספר התיכון שליד האוניברסיטה העברית. אחותו מספרת כי חיים נולד פג, ובצעירותו היה קטן-קומה משאר חבריו. כשהתבגר היה הגבוה שבכולם. חיים היה ילד עליז בעל עיניים כחולות זוהרות ותלתלים בלונדינים - לבנים. הוא אהב מאוד חיי חברה, היה חבר בתנועה המאוחדת ואחרי-כן בתנועת השומר-הצעיר. במסגרת הגדנ"ע התוודע אל ספורט הקליעה למטרה, וזה הפך להיות אהוב עליו ביותר. הוא היה חבר במועדון הקליעה "אלנבי" והשתתף בתחרויות שארגן המועדון. בבית-הספר הצטיין חיים בעיקר בלימודי הביולוגיה, ובשל אהבתו לטבע ולחקלאות הצטרף לגרעין נח"ל "איתרת" שהתיישב בקיבוץ צרעה. הוא אהב מאוד את חיי הקיבוץ ואת קיבוץ צרעה במיוחד, וקיווה בעתיד להשתקע בו כחבר משק מן המניין.

  חיים גויס לצה"ל במחצית נובמבר 1971, ובתחילה שירת בגרעין הנח"ל בצרעה. יחד עם חבריו לגרעין עשה חיים גם בנח"ל קליה ובקבוצת כנרת. כאשר התנדבו כל חבריו לשרת כצנחנים, העדיף חיים את השירות בחיל השריון. הוא התרשם מעוצמתו של השריון, מיכולתו המרשימה ומטווח האש של הטנק. במסגרת שירותו השלים קורס חבלה, קורס פלסים וקורס תותחן טנק. בכל אלה זכה בציונים מצוינים. זמן קצר לפני שסיים קורס תותחני טנק בבית-הספר לשריון, שלאחריו נועד סוף סוף לשוב אל קיבוצו האהוב - אל צרעה, פרצה מלחמת יום-הכיפורים. חיים נשלח עם יחידתו לרמת-הגולן והשתתף בקרבות הבלימה נגד הסורים. ביום י"א בתשרי תשל"ד (7.10.1973), נפגע ונהרג בקרב שריון באזור תל-סאקי. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל. השאיר אחריו הורים, אח ושתי אחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי.

  במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "חיים היה חייל טוב וחבר נאמן. הוא גילה אומץ-לב וקור רוח בעומדו מול האויב הסורי".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!