שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  חיים (הווארד) סולומון

  נפל ביום כ"ג באייר תשל"ז (10/05/1977)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג באייר תשל"ז (10/05/1977)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: הרצליה (חלקה צבאית)
  הורים: סילביה ויוליוס
  יישובים: הרצליה
  קנים/סניפים: קן הרצליה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  הרצליה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג באייר תשל"ז (10/05/1977)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: הרצליה (חלקה צבאית)
  הורים: סילביה ויוליוס
  יישובים: הרצליה
  קנים/סניפים: קן הרצליה

  סיפור חייו

  בן יוליוס וסילביה, נולד ביום כ"ד באב תשי"ח (10.8.1958) בקייפטאון שבדרום-אפריקה, ועלה ארצה עם משפחתו בשנת 1961. הוא למד בבית-הספר היסודי 'ויצמן' בהרצליה, עיר מגוריו, ואחרי כן למד בבית-הספר התיכון המקצועי 'אורט' בהרצליה. כשהיה בן 12 יצא לדרום-אפריקה וניסה ללמוד ולחיות בארץ זו אולם, לאחר שנה שב ארצה וחזר לביתו בהרצליה. הוא הצטרף לתנועת הנוער העובד והלומד בהרצליה, רכש לעצמו ידידים וחברים רבים והיה אהוד ומקובל על כולם. הוא שימש כמדריך במסגרת התנועה והיה אהוב על חניכיו הצעירים. בשעות הפנאי עבד בכל סוג של עבודה שהזדמנה לידיו כדי שיוכל להגשים את מאווייו. כך רכש את אופניו, אחרי כן את אופנועו וכן מכוניתו.

  יחד עם חברתו, ענת, וידידיו הרבה לבלות על שפת הים, בשחיה ובספורט, והרבה לטייל בארץ במכונית ישנה שקנה ושהיתה אהובה עליו למרות מגבלותיה.

  הוא הרבה לעסוק בספורט ובעיקר בג'ודו ובקראטה, ענפי ספורט מיוחדים הדורשים ריכוז רב וכושר גופני מעולה. הוא היה צעיר חביב, אוהב חיים וחברה, מלא שמחה, שידע למצות את הנאות החיים ולהפיק את המירב הניתן למיצוי. הוא אהב את משפחתו, הקדיש זמן רב כדי לסייע לאמו ובילה במחיצת אחיו ואחיותיו.

  חיים גויס לצה"ל בתחילת מאי 1976 והתנדב לשרת בחיל הצנחנים. הוא התגאה בשירותו ביחידה שבה יכול היה למצות את תכונותיו ואת כשרו הגופני.

  ביום כ"ג באייר תשל"ז (10.5.1977) בהתרסקות מסוק בבקעת-הירדן, נפל ועמו 54 מחבריו ליחידת הצנחנים. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבהרצליה. השאיר אחריו הורים, אח ושתי אחיות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!