שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  חיים (קלוד) אניג'ר

  נפל ביום א' בשבט תשל"ה (13/01/1975)
  מידע כללי

  נפל ביום א' בשבט תשל"ה (13/01/1975)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: סימי וסלומון
  יישובים: כפר יונה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  כפר יונה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום א' בשבט תשל"ה (13/01/1975)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: סימי וסלומון
  יישובים: כפר יונה

  סיפור חייו

  בן סלומון וסימי. נולד ביום י"ט באב תשי"ד (18.8.1954) בקזבלנקה שבמרוקו. עלה ארצה עם משפחתו בשנת 1962. חיים התחיל את לימודיו בבית-הספר היסודי שבעיר-הולדתו. שם למד שנה אחת, וכשעלה לישראל המשיך את לימודיו בבית-הספר היסודי 'עמל' שבכפר-יונה. אחרי-כן למד שלוש שנים בבית-הספר התיכון המקצועי 'אורט' שבנתניה, במגמת שרטוט ומכונאות. חיים היה תלמיד טוב והצליח בלימודיו. היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' ובמסגרתה השתתף בקביעות בחוג לריקודי-עם ובחוג לדרמה, אשר הופיע במקומות שונים בארץ. הוא אהב לפסל בעץ והקדיש לתחביב זה שעות רבות. חיים אהב ספרות ובגיל צעיר מאוד כתב שירים רבים. הוא היה חובב-ספורט נלהב והצטיין בריצה למרחקים קצרים וארוכים. כשמלאו לו 18 שנים, והוא אז תלמיד בכיתה השביעית בבית-הספר התיכון, סירב לדחות את מועד גיוסו ולסיים את לימודיו ועמד על רצונו להתגייס ללא כל דיחוי.

  חיים גויס לצה"ל בנובמבר 1972 והתנדב לחיל-הצנחנים. לאחר הטירונות ולאחר קורס- מ"כים, ולאחר שהשתלם בקורס-קשרים ובקורס-צניחה נשלח לגדוד-צנחנים כאלחוטן. במלחמת יום-הכיפורים נלחם בחווה הסינית וברמת-הגולן. הוא היה גאה בתפקידו הצבאי וזכה להערכה רבה בקרב מפקדיו וחבריו לקרבות. בעת שירותו הצבאי נתגלה, כבנערותו, כאיש-חברה חביב ונעים-הליכות, המקפיד ליטול חלק פעיל בכל פעילות חברתית. הוא היה בן מסור ונאמן להוריו והשתדל תמיד להרגיע את רוחם ולעודדם בעת הצורך.

  ביום א' בשבט תשל"ה (13.1.1975) נפל חיים בעת מילוי תפקידו, בדרכו להתקפה על מעוזי מחבלים בלבנון. בזמן זה נמנה עם סיירת הצנחנים. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבנתניה. השאיר אחריו הורים, אח ושתי אחיות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!