שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  חיים שטורמן

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ה' באב תשכ"ט (20/07/1969)
  מידע כללי

  נפל ביום ה' באב תשכ"ט (20/07/1969)
  בן 23 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל ים
  מקום מנוחתו: עין חרוד מאוחד
  הורים: ראומה ומשה
  יישובים: עין חרוד איחוד, עין חרוד מאוחד
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  עין חרוד איחוד
  עין חרוד מאוחד
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ה' באב תשכ"ט (20/07/1969)
  בן 23 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל ים
  מקום מנוחתו: עין חרוד מאוחד
  הורים: ראומה ומשה
  יישובים: עין חרוד איחוד, עין חרוד מאוחד

  סיפור חייו

  בן משה וראומה. נולד ביום י"ח באלול תש"ו (14.9.1946) בקיבוץ עין חרוד. חיים, שנולד ביום היווסדו של הקיבוץ, נקרא על שם סבו, חיים שטורמן ז"ל, שהיה איש "השומר", מראשוני עין חרוד ומגיניה ומפעילי ההתיישבות היהודית בעמק יזרעאל, שנפל ביום 15.9.1938. רכבו עלה על מוקש, כאשר יצא בלווית אהרון אטקין וד"ר דוד מוסינזון, לקבוע מקום לישוב חדש בעמק. במלחמת הקוממיות נפל אביו של חיים, איש הפלמ"ח, בקרב על סמריה. כך הוטבע על חייו של חיים חותם השכול והגבורה, שקבע וכיוון את דרכו לעתיד. את לימודיו עשה, ככל בני הקיבוץ, במסלול הרגיל במסגרת בית הספר בקיבוץ. הוא היה נער עליז ושובב ומומחה מאין כמוהו למעשי קונדס. יחד עם זאת היה עירני ופעיל בכל עניין הדורש העמקה אינטלקטואלית. כשהיה בכיתה ט' יצא לסמינר מדריכים של חטיבת בני הקיבוץ המאוחד ולאחר שובו הדריך שנתיים ימים כיתות צעירות. לאחר שסיים את חוק לימודיו יצא לשנת הדרכה והדריך בסניף "הנוער העובד והלומד" בבני ברק. הוא התחבב מאוד על חניכיו והם שמרו על קשרים הדוקים עמו גם לאחר תום שנת ההדרכה.

  חיים התגייס לצה"ל במחצית נובמבר 1965 והתנדב לשרת ביחידה שפעולתה קשה ומסוכנת - הקומנדו הימי. גם בתקופת האימונים המפרכת וגם בפעולות המבצעיות של היחידה התבלט חיים כחייל מעולה, בעל תושיה ועוז רוח וכחבר נאמן לרעיו ולאחיו לנשק. כאשר נתמנה מדריך ביחידה עשה רבות להשבחת הכושר המבצעי של לוחמים אלה. על אחת מפעולותיו הנועזות צויין לשבח על ידי מפקד חיל הים וזכה בעיטור המופת (14.7.1967). אור ליום ה' באב תשכ"ט (20.7.1969), נפל רס"ל חיים בקרב, בפשיטה על האי גרין במפרץ סואץ. הוא הובא למנוחת עולמים בבית הקברות בקיבוץ עין חרוד.

  במלאת "שלושים" לנופלו הוציא הקיבוץ חוברת לזכרו; כן נתפרסמו רשימות ודברי הערכה בשבועון חיילי צה"ל "במחנה" ובעיתונות היומית. לאחרונה נתפרסם ספר בשם "אנשי בזלת", ובו סיפור מעלליהם וגבורתם של בני משפחת שטורמן.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!