שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  חן (אהרון) אנג'ל

  נפל ביום ח' בסיון תשס"ג (08/06/2003)
  מידע כללי

  נפל ביום ח' בסיון תשס"ג (08/06/2003)
  בן 32 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נס ציונה (חלקה צבאית)
  הורים: דורה ומרדכי
  יישובים: בת ים, גינוסר
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  בת ים
  גינוסר
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ח' בסיון תשס"ג (08/06/2003)
  בן 32 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נס ציונה (חלקה צבאית)
  הורים: דורה ומרדכי
  יישובים: בת ים, גינוסר

  סיפור חייו

  בן דורין ומרדכי, נולד ביום כ"ה בחשוון תשל"ב (13.11.1971) בבת ים, אח לרחל ולהדר. חן גדל והתחנך בעיר, למד בבית-הספר היסודי 'יצחק שדה' וסיים בהצטיינות את לימודיו בבית-הספר התיכון 'מילטון', במגמת הנדסה ואלקטרוניקה.

  חן, שכונה בחיבה "חנג'ל" בפי חבריו, היה אדם ענו ושקט, אהב לעזור לזולת וחבב מוזיקה, טיולים בארץ וטבע. בנעוריו היה חבר בתנועת הנוער העובד והלומד ובמסגרת זו יצא לנח"ל. לאורך כל שירותו הצבאי שימש חן כמזכיר גרעין וכמזכיר משק במסיק זיתים בהיאחזות הנח"ל. תמיד בראש, בדרכו הצנועה ותמיד אהוב על כולם.

  בדצמבר 1989 התגייס חן לצה"ל. בשל 'עין עצלה' היה הפרופיל הצבאי שלו נמוך, אך הוא התעקש להעלותו כדי שיוכל לשרת עם חבריו, להנהיג אותם ולעודד את רוחם. חן שירת בגדוד 50 של הנח"ל המוצנח והיה גאה מאוד בנעליו האדומות. היה חשוב לו מאוד לצנוח ושירותו הצבאי כלל שירות בלבנון.

  לאחר השירות הצבאי התקבל לחברות בקיבוץ גינוסר והתמחה בענף הבננות. הוא אהב עבודה זו וחלם להיות חקלאי.

  במסגרת 'הטיול הגדול', נסע לדרום אמריקה עם אריק, חבר מהגרעין, וטייל שם במשך חצי שנה.

  בשנת 1994 החל ללמוד הנדסת רכב במכללת 'תל חי' וסיים את לימודיו בהצטיינות יתרה. הפרויקט שהכין, בנושא הזרקת דלק ברכב על כל מרכיביה, מוצג עד היום במעבדה של המכללה. בזכות הידע הרחב שלו במחשבים ובשפה האנגלית ובזכות חריצותו ושאפתנותו, היה עמוד התווך במוסך המורשה לפיג'ו ולסיטרואן של אביו, שם עבד כמאבחן תקלות ופתר בעיות ברשת כולה.

  ב-15.9.1998 נשא לאישה את לילך, חברתו מגרעין הנח"ל. כשנה לאחר-מכן נולד בנם הבכור - איתמר. חן היה אדם מקסים, חבר טוב ובן טוב, בן זוג תומך ואב מקסים, שהעניק אהבה גדולה לבנו איתמר.

  את שירות המילואים עשה חן בפלס"ר שריון, פעמיים בשנה אימון וקו. הוא אהב לשרת במילואים וראה בכך את חובתו הלאומית על אף שהיה מודע לסיכונים הכרוכים בשירות.

  ביום 26.5.2003 יצא חן לשירות מילואים. ביום ח' בסיוון תשס"ג (8.6.2003) נפל חן בקרב בהתקפת מחבלים על מוצב מגן 12 בחבל עזה. חן היה הראשון שירה במחבלים וגילה תושייה ואומץ לב שבזכותם ניצלו חיי רבים מהחיילים. יחד עימו נפלו רס"ל אודי אילת, רס"ל בועז אמת ורס"ל אסף אברג'יל. בן שלושים-ושתיים היה חן בנופלו. הותיר אחריו אישה הרה, בן, הורים ושתי אחיות. ארבעה חודשים לאחר נפילתו נולדה בתו יעל בת-חן. אחרי מותו הועלה חן לדרגת רס"ל.

  במותו השאיר חלל גדול בלבותיהם של בני משפחתו וחבריו. אחותו הדר הספידה אותו במילים: "חן, כשמך כך היית - מלא חן."


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!