שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  חנן סרי

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"א בשבט תש"ח (01/02/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"א בשבט תש"ח (01/02/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: הר הזיתים
  הורים: פרידה וחיים
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"א בשבט תש"ח (01/02/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: הר הזיתים
  הורים: פרידה וחיים
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן פרידה וחיים, נולד ביום ב' בניסן תרפ"ח 23.3.1928)) בתל-אביב. למד בבית-ספר לבנים, ומשסיימו החל לעבוד במסגריה. במרוצת הזמן נעשה חבר בקואופרטיב "המלחים". מגיל צעיר היה חבר "הנוער העובד" ובהיותו בן 16 הצטרף ל"הגנה" והשתתף בפעולותיה. הוא יצא לקורס בבן שמן והיה למפקד כיתה. פעם, בשעת פעולה, נמצא אצלו אקדח והוא נאסר על-ידי הבריטים אך שוחרר בערבות. כשהובא למשפט עוררה הופעתו כבוד גם אצל השופט הבריטי, שאמר לו: "בחור צעיר שמור על עצמך למען מדינתכם!"

  במלחמת-העצמאות השתתף בפעולות ה"הגנה" בחזית שכונת התקווה ובתל-א-ריש. הועבר לירושלים והשתתף שם בקרבות רבים ובהגנת שכונת מקור חיים. בצאתו בראש כיתה להציב מארב לאויב שעמד לתקוף את השכונה, נפצע בזרועו, אך הוסיף לדלוק אחר האויב וסירב לעזוב את שדה הקרב. המשימה הוכתרה בהצלחה, אולם חנן נפגע מכדור נוסף ונפל, ביום כ"א בשבט תש"ח 1.2.1948)). נקבר בהר-הזיתים בירושלים.

  שמו נחקק באנדרטה שהוקמה בבית העלמין הצבאי בהר-הרצל לזכר חללי הרובע היהודי ולזכר לוחמים שנפלו במערכה על ירושלים והובאו לקבורה בהר-הזיתים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!