שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יאיר פרידמן

  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ודויד
  יישובים: רמת השרון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  רמת השרון
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ט' בתמוז תש"ח (16/07/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: נתניה (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ודויד
  יישובים: רמת השרון

  סיפור חייו

  בן מרים ודויד, נולד ביום ט' בטבת תרצ"א (29.12.1930) ברמת השרון להורים שעמלו בזיעת אפים עד שזכו והקימו להם את משקם הכפרי. הוא גודל וחונך ברוח העבודה. בין תפקידיו כמדריך ב"נוער העובד" המקומי לבין חובותיו כלפי בית-הספר עוד מצא לו זמן לעזור להוריו בעבודתם הקשה במשק. יאיר סיים בהצטיינות את בית-הספר היסודי וקיבל מלגה כדי להמשיך בלימודים. גם בבית-הספר "תיכון חדש" בתל-אביב היה בין התלמידים המעולים. היה חבר בגדנ"ע ונמנה עם גדודי חי"ש בנפת השרון.

  בפרוץ מלחמת-העצמאות ועם ההכרזה על גיוס תלמידי השמיניות התגייס. על אף היותו בן יחיד להוריו סירב ליהנות מזכויות כלשהן וביקש לצרפו ליחידה לוחמת, עימה השתתף בקרבות על כפר סבא הערבית, לטרון ובכיבוש קאקון, מגדל צדק וראש העין. ב-15 ביולי 1948 בערב החליפה פלוגתו פלוגה אחרת מהחטיבה במשלטים שממזרח לקולה וטרם הספיקה להיערך ולהתחפר כהלכה במקום. בבוקרו של יום 16.7.1948 תקפו כוחות הלגיון את המשלט כשהם מסתייעים באש ארטילרית ושריוניות, שטפו את עמדות המחלקה במשלט הקדמי ואילצו את הפלוגה לסגת. בקרב זה נפל, ביום י' בתמוז תש"ח (17.7.1948). הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנתניה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!