שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יגאל (יגל) רובינשטיין

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ה' בסיון תש"ח (12/06/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ה' בסיון תש"ח (12/06/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: ראש פינה
  הורים: מרים ויעקב
  יישובים: ראש פינה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  ראש פינה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ה' בסיון תש"ח (12/06/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: ראש פינה
  הורים: מרים ויעקב
  יישובים: ראש פינה

  סיפור חייו

  בן מרים ויעקב, נולד ביום א' באדר א' תרפ"ז (3.2.1927) בראש פינה למשפחת איכרים ותיקה בארץ. לאחר שסיים את לימודיו בבית-הספר היסודי במושבה, המשיך ללמוד בבית-הספר התיכון בצפת ולאחר שנתיים עבר לבית-ספר מקצועי. שם הצטרף ל"נוער העובד" ולגדנ"ע. בשנת 1943 סיים קורס מדריכי גדנ"ע בגבע. מאז היה למדריך אזורי בגליל, בראש פינה, בצפת, באיילת השחר ובכפר גלעדי. יגאל הצטיין כספורטאי ואף סיים קורס מדריכי- ספורט מטעם "המכבי הצעיר". בשעת שירותו כמ"כ עסק הרבה בהברחת מעפילים בגבול הצפוני של הארץ. הוא רצה להתגייס לצבא הבריטי ושינה לשם-כך את תאריך לידתו בתעודה כדי להתקבל למרות גילו הרך, והוריו הוציאוהו בקושי מן השירות. אחר-כך התגייס לשירות כנוטר, והועלה לדרגת קורפורל (רב-טוראי). בימי שירותו בנוטרות עסק בהדרכת נוטרים וחי"ש והיה ממפקדי הגדנ"ע בגליל העליון. השתתף בפעולת שחרור אסירי ה"הגנה" שהיו כלואים בבית-המכס בראש פינה. יגאל היה בין החבלנים שפוצצו בתקופת המרי את גשר בנות-יעקב. בימי המאסרים המרובים נאסר בדגניה, חמק מהמאסר. בינואר 1947 סיים בהצטיינות קורס ספורט והיה למדריך פלוגתי. אחר-כך הדריך בקורס מדריכי גדנ"ע ונוטרים בגבעות זייד.

  אחרי החלטת עצרת האו"ם ב-29.11.1947 על חלוקת הארץ ופרוץ מלחמת-העצמאות בעקבותיה, היה אחראי לליווי שיירות בגליל, והיה בין מגיני ראש פינה. באפריל 1948 גויס לצבא ושירת כמ"כ בחטיבת "עודד". במשך המלחמה השתתף בהגנת רמות נפתלי ובכיבוש משטרת נבי-יושע וגם בניסיון לכבוש את כפר הפורעים לוביה ליד טבריה. היה איש רעים, אהב להתלוצץ, אך היה חדור הכרת חומרת השעה. "מדינה אין קונים בכסף אלא בדם" - היתה סיסמתו. יגאל נפל בקרב באזור משמר הירדן, בנסותו להוציא חבר פצוע מתחום האש הכבדה של האויב שהומטרה על משלט ירדה, ביום ה' בסיוון תש"ח (12.6.1948). הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בראש פינה.

  ביום השנה לנופלו הועלה על-ידי מפקד חטיבתו לדרגת סגן.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!