שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יגאל צור

  נפל ביום א' באדר תשמ"ג (14/02/1983)
  מידע כללי

  נפל ביום א' באדר תשמ"ג (14/02/1983)
  בן 27 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל לוגיסטיקה
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: לילי וזאב
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  תל אביב-יפו
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום א' באדר תשמ"ג (14/02/1983)
  בן 27 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל לוגיסטיקה
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: לילי וזאב
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן לילי וזאב, נולד ביום כ"ד באייר תשט"ז (6.5.1956) בתל-אביב. הוא למד בבית-הספר היסודי "הגליל" שבנווה-צה"ל והמשיך לימודיו בבית-הספר המקצועי "אורט סינגלובסקי" בתל-אביב. בצעירותו השתייך למסגרת התנועה המאוחדת.

  במאי 1974 התגייס לצה"ל ושירת בחיל-השריון בסיני. אחרי תקופת טירונות עבר קורס לוחמי שריון, עלה לדרגת רב"ט ונשלח לקורס מש"קים. בדצמבר 1975 עלה לדרגת סמל. הוא נשלח לקורס קצינים, ועם סיומו, ביולי 1976, עלה לדרגת סג"ם. הוא הוצב ביחידת תחזוקה בחיל-השריון. יגאל השלים את תקופת שירות החובה שלו והוסיף לשרת חצי שנה נוספת בתנאי קבע. ביולי 1977 הועלה לדרגת סגן.

  אחרי שהשתחרר מצה"ל החל ללמוד הנדסת ייצור במסגרת המכון לפריון העבודה. הוא הצטיין בלימודיו, זכה בתואר הנדסאי-יצור ונתקבל לעבודה בבנק. הממונים עליו בעבודה ציינו את "חריצותו, מסירותו ואחריותו". חודש לפני שנהרג נבחר כעובד המצטיין בבנק שבו עבד. הוא תרם רבות בתחום המחשבים, המיכון והציוד, הכניס שיטות חדשות ויעילות בעבודה וריכז בידיו מיבצעים מיוחדים שזכו להצלחה. אחרי שהתבסס בעבודה התחתן, הקים בית ונולדה לו בת.

  בפברואר 1983 גויס לשירות מילואים ביחידתו. הוטל עליו לפקח על פירוק חביות דלק במלגזות. ביום א' באדר תשמ"ג (14.2.1983), בעודו מפקח על פירוק החביות, נסעה מלגזה לאחור ודרסה אותו למוות. בן 26 היה במותו. אחרי נופלו הועלה לדרגת סרן. יגאל הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בקריית-שאול בתל-אביב. הוא השאיר אחריו רעיה - ענת, בת - קרן, הורים ואחות - ורד.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!