שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יגאל קלס

  נפל ביום א' בחשון תש"ל (13/10/1969)
  מידע כללי

  נפל ביום א' בחשון תש"ל (13/10/1969)
  בן 22 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל תותחנים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: שושנה ומשה
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  תל אביב-יפו
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום א' בחשון תש"ל (13/10/1969)
  בן 22 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל תותחנים
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: שושנה ומשה
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן משה ושושנה. נולד ביום כ"ד במרחשון תש"ח (7.11.1947) בתל-אביב, בחודש שארגון האומות המאוחדות הכריז על הקמת המדינה. אביו, היה אחד מוותיקי ה"הגנה" והמתנדבים לצבא הבריטי במלחמת-העולם השניה ואמו הייתה חברה ב"הגנה" ובארגון "מגן דוד אדום". הוא למד בבית-הספר היסודי לדוגמא על שם הנרייטה סולד בתל-אביב. בשנים ההן היה פעיל בתנועות-נוער, ב"תנועה המאוחדת" וב"צופי דיזנגוף" בתל-אביב. הוא היה נער שקט, רגיש וחברותי, צנוע בהליכותיו ועניו, ובשל אלה התחבב מאוד על חבריו ועל חניכיו. הוא היה פעיל ומלא מרץ ויצירה. בימי החופשה בקיץ היה נוסע לעבוד בקיבוצים; אהב לעסוק בספורט, בקליעה ובשחמט וזכה גם במדליה על צליחת הכנרת. הוא המשיך ללמוד בבית-הספר "תיכון חדש" בתל-אביב וסיים את לימודיו התיכוניים בפנימיה הצבאית שליד בית-הספר הריאלי בחיפה. נער מלא שמחת חיים, שאהב את הים ואת השמש, אהב לקרוא ספרים ולהאזין למוסיקה.

  יגאל גויס לצה"ל באוגוסט 1966 והוצב לחיל-התותחנים. הוא עבר קורס צניחה והיה מדריך טירונים תקופה מסוימת. כאשר היה בא הביתה לחופשה קצרה תמיד היו חברים וחברות מחכים לו. הם אהבו אותו על טוב-לבו ועל נכונותו תמיד לעזור לכל - לחברים, לשכנים ולהורים. יגאל היה עלם שמח ועליז ובעל חוש הומור נפלא. במלחמת ששת הימים השתתף בקרבות על שחרור ירושלים, ומשם המשיך עם יחידתו ליריחו. אחרי כיבוש הגדה המערבית חצתה היחידה את בקעת הירדן מדרום לצפון והגיעה עד לגולן. לאחר המלחמה סיים קורס קצינים ואחרי כן הוצב ביחידה מבצעית. הוטל עליו תפקיד קשה ומסוכן ויגאל מילא אותו במסירות, בנאמנות ובהצלחה והועלה לדרגת סגן. בפקודיו נהג יחס חברי, פשוט וללא גינונים. יגאל היה בן למופת להוריו ולמשפחתו והיה מסור להם בלב ונפש. כמעט יום-יום היה כותב אליהם מכתבים ומשוחח עמם בטלפון כדי שלא ידאגו. הוא השתתף בפעולת כראמה ושימש בה קצין תצפית. הוא נחשב קצין מוכשר וזכה להערכה רבה. הוא התכונן להמשיך בלימודים אחרי תום שירותו. ביום א' במרחשון תש"ל (13.10.1969), יצא לטיסת תצפית מעל שטח מצרים, בעת ששב מן הפעילות הופל מטוסו צפונית לראס סודר .יגאל הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול. אחרי נפלו הועלה לדרגת סרן.

  ב"שערים", ביטאונו של ארגון העובדים בעירית תל-אביב-יפו, נכתבו דברים לזכרו ונסקרו קורות חייו; רשימה לזכרו "יגאל מהמעונות" והתפרסמה ב"דבר הפועלת;" הוריו הוציאו לאור לזכרו ספר הנושא את שמו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!