שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יהושע חקמז

  חלל פעולות איבה
  נהרג בפעולת איבה ביום כ"ז בכסלו תשנ"א (14/12/1990)
  מידע כללי

  נפטר לאחר השירות ב ()
  בן 42 במותו
  הורים: רחל ומרדכי
  יישובים: בת ים, תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  בת ים
  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נהרג בפעולת איבה ביום כ"ז בכסלו תשנ"א (14/12/1990)
  בן 42 במותו
  התגורר ב: בת ים
  מקום אירוע: תל אביב - יפו
  הובא למנוחת עולמים ב: חולון
  גוש: 24 שורה: 49
  הותיר: אם, אישה, ארבעה ילדים ואחים
  יהושע מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס 56

  סיפור חייו

  יהושע, בן רחל ומרדכי, נולד במרסי שבטורקיה בתחילת שנת תש"ט (סוף 1948). בגיל צעיר עלה עם משפחתו לארץ וגדל ביפו, שם רכש חברים ערבים רבים.

  בנעוריו היה חניך "הנוער העובד והלומד", וכשהגיע לגיל צבא התגייס לנח"ל. הוא עבר עם קבוצתו הכשרה בקיבוץ חוליות, ואחר כך שירת שירות מלא. מאוחר יותר, בשירות מילואים, לחם במלחמת יום הכיפורים (אוקטובר 1973).

  יהושע נישא לסימונה, בני הזוג גרו בבת ים ושם נולדו ארבעת ילדיהם. היה איש משפחה חם ואוהב, אב מסור לילדיו. אהב גם לעזור לאחרים ולתרום להם ככל יכולתו. הוא עבד במרפדיה ביפו (בשכנות למפעל "אלום שין" ברחוב התחיה) מספר שנים, ונחשב עובד מסור שתמיד דאג לאחרים.

  ביום ששי כ"ז בכסלו, נר שלישי של חנוכה תשנ"א (14.12.1990), הגיעה הפקידה איריס אסרף למפעל "אלום שין" ברחוב התחיה ביפו בשמונה בבוקר ופתחה את הדלת. שני פועלים ערבים של המפעל שהמתינו לפתיחה נכנסו עימה, ודקרו אותה למוות. מיד אחר כך דקרו למוות גם את הפועל משה איואן. השכן יהושע חקמז נכנס למפעל לשמע הצעקות על מנת לסייע, ונדקר למוות אף הוא.

  יהושע נרצח ביום הולדתו, בהיותו בן 42. הניח אישה: סימונה, ארבעה ילדים: חלי, מוטי, קובי וליאור, אם ואחים. הובא למנוחות בבית העלמין בחולון.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!