שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יונתן (ג'וני) שליי

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום א' בחשון תש"ל (13/10/1969)
  מידע כללי

  נפל ביום א' בחשון תש"ל (13/10/1969)
  בן 25 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: רמת יוחנן
  הורים: אדלה ואריה
  יישובים: רמת יוחנן
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  רמת יוחנן
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום א' בחשון תש"ל (13/10/1969)
  בן 25 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: רמת יוחנן
  הורים: אדלה ואריה
  יישובים: רמת יוחנן

  סיפור חייו

  בן אריה ואדלה. נולד ביום כ"ב בכסלו תש"ה (8.12.1944) בעיר טרנטון במדינת ניו-ג'רסי (ארצות הברית). בשנת 1947 עלה עם משפחתו ארצה. הוא למד לימודים יסודיים ותיכוניים בבית החינוך המשותף בגוש זבולון - ברמת יוחנן. יונתן היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד" ובחטיבת הנוער של בני איחוד הקבוצות. זמן מה עסק בהדרכת הנוער בחטיבה. בתקופת לימודיו התיכוניים היה פעיל בגדנ"ע-אויר ועיסוק זה הפך מתחביב למקצוע כשהתגייס לחיל האויר. הוא היה פעיל מאוד בחברה, אך לאו דווקא בתפקידים מוגדרים. שנים אחדות נהג לחלל בחליל ואף הרבה להקשיב למוסיקה.

  יונתן גויס לצה"ל בסוף אוקטובר 1963 והתנדב לשרת בחיל האויר. לאחר תום שירות החובה הצטרף לשירות הקבע ומילא תפקידים שונים בחיל האויר. תפקידיו האחרונים היו מדריך טיסה ומפקד קורס. הוא היה בעל כושר ארגוני מצוין, בעל אישיות נעימה ונוחה ואיש רעים וחברה. ביום א' במרחשון תש"ל (13.10.1969), נפל סרן יונתן בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות בקבוצת רמת יוחנן, שהיה חבר בה.

  מפקד יחידתו כתב במכתב תנחומים למשפחתו השכולה: "יונתן היה טייס מעולה. גאה היה בטיס, מילא את תפקידו לא רק כחובה אלא מתוך חשיבותם וערכם ויותר מכך מתוך התלהבות רבה. - - - בחניכיו הרביץ ידע ונהג גם סובלנות ללא גבול והם ידעו להעריכו על כך כיאות".

  לאחר נפילתו יצאה לאור חוברת לזכרו, בשם "יונתן".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!