שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יוסף דרעי

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ד' באייר תשמ"ח (20/04/1988)
  מידע כללי

  נפל ביום ד' באייר תשמ"ח (20/04/1988)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: ברכה ואשר
  יישובים: חיפה, קריית ים
  קנים/סניפים: קן קריית חיים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  קריית ים
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ד' באייר תשמ"ח (20/04/1988)
  בן 21 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: ברכה ואשר
  יישובים: חיפה, קריית ים
  קנים/סניפים: קן קריית חיים

  סיפור חייו

  בן ברכה ואשר. נולד ביום י"ח באב תשכ"ז (24.8.1967) בקריית ים ליד חיפה. הוא למד בבית-הספר היסודי 'עלומים' עד כיתה ה', כאשר המשפחה עברה לגור בקריית חיים ובה סיים את בית-הספר היסודי 'מגינים'. הוא המשיך את לימודיו בתיכון קריית חיים במגמת אדריכלות, דבר שדרש ממנו השקעת שעות רבות ועבודה קשה, אך הוא קיבל הכול ברוח טובה, ועמד בהצלחה בבחינות הבגרות. יוסי לימד ילדים בשיעורים פרטיים, אהב מוסיקה והיה מדריך בתנועת הנוער העובד. הוא היה ילד משפחתי מאוד. טיפל בשני אחיו הקטנים והתגאה בהם בפני כולם.

  יוסי גויס לצה"ל בשלהי חודש אוקטובר 1985. הוא הוצב בחיל הקשר ברמת הגולן ועבר קורס אלחוט בהצלחה. לאחר-מכן הועבר לבית-הספר הטכני של חיל אוויר והמשיך את שירותו בתחום החינוך והתרבות ביחידה.

  יוסי נפל בעת שירותו ביום ד' באייר תשמ"ח (20.4.1988). בן עשרים-ואחת היה בנופלו. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בחיפה. השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח - לילך, ענבר וחיים.

  במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקד היחידה: "בנכם, סמל יוסי דרעי, מצא את מותו הטרגי בתאונת-דרכים. יוסי היה חייל למופת, חבר ורע, נכון תמיד לעזור ולתת יד כשהתבקש. יוסי שימש מקרין ביחידתו וביצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר תוך מסירות ואכפתיות".

  לזכרו נכתב השיר: "ליל הארבעים לישראל / זיקוקין דינור והלמות פטישים. / בחשכת הליל אל גורלו נסע, / מה נורא הוא לנשארים / זיכרון ליל הארבעים. / כוכב אל שמים עלה בשנתו העשרים, / כמה טובים שמים בחברת מלאכים. / בהפציע השחר מסתתר ממראה / משגיח ומסדר באין רואה, הן כה רבים הדברים שיש לסדר. / ומדי ערב בעת דמדומים / במסילות יחלו לנוע כוכבים / וכוכב אחד ינצנץ ויאמר: / אמא, אני כאן".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!