שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יוסף וקסלר

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י"ט באדר ב' תש"ל (27/03/1970)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ט באדר ב' תש"ל (27/03/1970)
  בן 38 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: פיקוד העורף
  מקום מנוחתו: מצובה
  הורים: טרזה ודוד
  יישובים: מצובה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  מצובה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ט באדר ב' תש"ל (27/03/1970)
  בן 38 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: פיקוד העורף
  מקום מנוחתו: מצובה
  הורים: טרזה ודוד
  יישובים: מצובה

  סיפור חייו

  בן דוד וטרזה. נולד ביום ז' באדר ב' תרצ"ב (15.3.1932) בבודפשט, בירת הונגריה. הוריו הוצאו להורג על ידי הגרמנים בתקופת השואה. בשנת 1946 נמלט מהונגריה ולאחר שנת נדודים, דרך איטליה וקפריסין, הגיע ארצה בשנת 1947. יוסף נקלט בחברת נוער בקיבוץ מצובה בגליל, כחניך "עלית הנוער", ובשנת 1949 נתקבל כחבר לקיבוץ. הוא היה אחד מעמודי התווך של החקלאות במשק והיה מעורה בחיי החברה. הוא נטה לכתיבת דברי שירה. יושר וצדק היו נר לרגליו והוא היה צנוע בכל הליכותיו.

  יוסף גויס לצה"ל באפריל 1953 ושירת במחוז מירון. לאחר שחרורו משירות סדיר, יצא להדרכה במסגרת תנועת "הנוער העובד" ופעל בהצלחה במשך שנתיים בדרום הארץ. לאחר תקופת ההדרכה חזר למשקו ולעבודת השדה ומילא בהצלחה תפקידים שונים במשק. בשנת 1967 נשלח להולנד מטעם תנועת "איחוד הבונים" ושהה שם עד 1969. במרס 1970 נקרא לשירות מילואים פעיל, אך ביום י"ט באדר ב' תש"ל (27.3.1970), נפטר והובא למנוחת עולמים בבית הקברות במצובה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!