שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יוסף (יוסי) סחייק

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום י' בתמוז תשל"ה (19/06/1975)
  מידע כללי

  נפל ביום י' בתמוז תשל"ה (19/06/1975)
  בן 30 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: רמלה (חלקה צבאית)
  הורים: סימה וששון
  יישובים: לוד
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  לוד
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י' בתמוז תשל"ה (19/06/1975)
  בן 30 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: רמלה (חלקה צבאית)
  הורים: סימה וששון
  יישובים: לוד

  סיפור חייו

  בן ששון וסימה. נולד ביום כ"ד באלול תש"ה (2.9.1945) בעיראק. עלה ארצה עם בני-משפחתו בשנת 1950. למד בבית-הספר הממלכתי ב' שברמלה ובבית-הספר התיכון 'בדק' שבלוד. את משיכתו למכניקה ולחשמל גילה יוסף במסגרת פעולות של תנועת 'הנוער העובד והלומד'. בבית-הספר 'בדק' רכש יוסף את הכשרתו המקצועית. במשך השנים פיתח אהבה עזה לנופי הארץ ונטל חלק בעשרות צעדות וטיולים. הוא היה ידוע כאדם עליז, אחראי ומסור למשפחתו ולמקורביו. על-אף שסבל מבעיות של בריאות, ידע להתגבר על-כך והקפיד שלא להדאיג את הסובבים אותו. יוסף גילה עניין בספרות רפואית, בהיפנוזה ובגרפולוגיה, והתעניינותו בתחומים אלה עזרה לו במידה רבה להתגבר על סבלו.

  בתחילת נובמבר 1963 גויס יוסף לצה"ל והוצב לחיל-האויר. את שירותו הצבאי עשה כמכונאי-מטוסים. בתום השירות הסדיר עבד בתעשייה האוירת וכעבור זמן הצטרף לצבא-הקבע כאפסנאי-טכני. כל משך-שירותו, הן בצבא הקבע והן בצבא הסדיר, היה ידוע רס"ל סחייק כחייל אחראי ומסור, כשעבודתו ואנשי-יחידתו בראש-מעייניו.

  ביום י' בתמוז תשל"ה (19.6.1975) נפטר יוסף בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שברמלה. השאיר אחריו אב, אם וארבעה אחים.

  משפחתו תרמה ספר-תורה להנצחת שמו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!