שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יוסף (ימבו) שרעבי

  נפל ביום ג' בתמוז תש"ח (10/07/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בתמוז תש"ח (10/07/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: רחובות (חלקה צבאית)
  הורים: ימימה ואהרן
  יישובים: רחובות
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  רחובות
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בתמוז תש"ח (10/07/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: רחובות (חלקה צבאית)
  הורים: ימימה ואהרן
  יישובים: רחובות

  סיפור חייו

  בן ימימה ואהרן, נולד בשנת 1929 ברחובות. למד ב"תלמוד-תורה" בשעריים שליד רחובות. בגיל צעיר יצא לעבודה, למד את מקצוע הבנאות, בו עבד ובו מצא את מחייתו. השתייך להסתדרות "הנוער העובד" והיה פעיל בסניף אשר במקום-מגוריו. מגיל 16 היה חבר ב"הגנה". כחובב ספורט מצעירותו נכנס ל"הפועל" והגיע לדרגת מדריך-התעמלות בסניף "הפועל" שברחובות. ידע גם התאגרפות. בקיץ 1947 נשלח על-ידי ה"הגנה" לקורס מפקדי-כיתות. לאחר שהוסמך כמפקד-כיתה עסק באימון ובהדרכה צבאיים לחברי ה"הגנה". מרבית לילותיו ושבתותיו הקדיש לתפקידיו ב"הגנה".

  עם פרוץ המאורעות בארץ כבר היה בשורות המגינים, וב- 1.12.1947 התגייס גיוס מלא והשתתף בקרבות שונים בדרום. בהגיע הידיעה כי קיבוץ גל און הותקף על-ידי הפורעים הערביים, התנדב לצאת עם כמה מאנשי יחידתו להגן על הקיבוץ. היה גם בין מלווי השיירות לירושלים הנצורה. השתתף בפיצוץ הראדאר בהרי-ירושלים ובקרבות בשער הגיא. עם גבור הקרבות בגיזרת המערכה על נגבה הועבר עם יחידתו למערכה זו וביום ד' בתמוז תש"ח (11.7.1948) נפל חלל. הובא למנוחת-עולמים בחלקת הגיבורים שבבית-הקברות הצבאי ברחובות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!