שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יזיד עבדאללה

  נפל ביום י"ז באב תשנ"ג (04/08/1993)
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז באב תשנ"ג (04/08/1993)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: כפר כיסרא
  הורים: נהאד ומופיד
  יישובים: כסרא-סמיע
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  כסרא-סמיע
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום י"ז באב תשנ"ג (04/08/1993)
  בן 20 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: כפר כיסרא
  הורים: נהאד ומופיד
  יישובים: כסרא-סמיע

  סיפור חייו

  בן נהאד ומופיד. נולד ביום 15.1.1973, בכפר כסרא שבמרום הגליל, למשפחה ברוכת ילדים. יזיד החל את מסלול לימודיו בבית-הספר היסודי "כסרא" וסיים בבית-הספר התיכון המקיף "עמל מרכז הגליל", במגמה העיונית, כשבידיו תעודת בגרות. מילדותו היה חבר בתנועת "הצופים" ונטל חלק בכל הפעילויות, הטיולים והמחנות, עד לסיום לימודיו היסודיים. אחר-כך הצטרף לתנועת "הנוער העובד והלומד". בשעות הפנאי יזם פעילות חברתית וספורטיבית. היתה לו נטייה לכתיבת שירים והוא הרבה לאסוף ספרי שירה וספרי מתח. יזיד התחנך בחברה מסורתית, בבית חם. הוא היווה ציר ומוקד בין חבריו וידידיו בחטיבת הביניים ובחטיבה העליונה. סביבו התאגדו כולם, יחדיו בילו, יחדיו השקיעו בלימודים ובעבודה, בכבוד הדדי ובעזרה הדדית. בין חבריו זכה לכבוד בשל שיקול הדעת שגילה תמיד. הם נועצו בו בבעיותיהם וזכו לאוזן קשבת ולעצה נבונה. סיפר מחנכו בכיתה י"ב, מר שווי גמאל: "יזיד התחיל את לימודיו בבית-הספר התיכון כילד שקט וחכם, עם הרבה מוטיבציה ואהבה לכיתה, לחבריו ולבית- הספר. בכיתה י"ב הפך לגבר רציני , נערץ על ידי חבריו, מוריו וכל מי שבא אתו במגע בחיי היומיום. נזכור את יזיד כבחור חזק, יפה ורציני. מעשיו וחיוכו ילוו אותנו כל חיינו". והוסיף מנהל בית-הספר, מר גמאל פלאח: "יזיד עבדאללה היה ממושמע, מנומס, נעים הליכות, מקובל על מוריו ועל עמיתיו התלמידים. הוא גדל במשפחה מסורתית אשר תמכה בו לכל אורך הדרך. דמותו ניצבת תמיד לנגד עינינו כאדם הראוי לכל הערכה וכבוד". כשסיים את לימודיו בחר יזיד במסלול הגיוס לצבא וחשב על קריירה צבאית. הוא גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1991, יחד עם בני כיתתו והוצב לחיל הרגלים, ליחידת המיעוטים. לאחר שעבר טירונות קרבית ולאחר שהשתלם בקורס מ"כים, הוצב כלוחם ביחידה. יזיד היה מיועד לקורס סמלים ועבר מבדקי קצונה. חבריו ומפקדיו מתארים אותו כחייל ותיק ואחראי, חזק וממושמע. בשנת 1992 חלה תפנית בחייו, כאשר נשא לאשה את אסיה, בת-דודו. לרוע המזל, בנם הראשון נולד בטרם זמנו ולא זכה לראות את אור העולם, ואולם הם קיוו שיצליחו לבנות את משפחתם והחלו לבנות את ביתם החדש.

  ביום 4.8.1993, באיזור ג'בליה, נפל יזיד בעת שירותו. הובא למנוחת עולמים בכפרו, כסרא. בן עשרים היה בנופלו. הותיר אחריו אשה, הורים, שישה אחים - עלי, האדי, סלמאן, מוזיד, וקיד, ווקאד וחמש אחיות - הודא, נאהדה, אשתיאק, רינה ועולא. במכתב התנחומים למשפחה כתב מפקד היחידה: "יזיד השתתף באימונים ובתעסוקות מבצעיות קשות ומגוונות. מפקדיו מעידים על משמעת ללא סייגים, מוטיבציה גבוהה ויכולת מרשימה כחייל וכאדם לכל אורך הדרך".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!