שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יחיאל (אדמו) בן הרוש

  נפל ביום כ"א בניסן תשל"ח (28/04/1978)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"א בניסן תשל"ח (28/04/1978)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: פורטונה ושלמה
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"א בניסן תשל"ח (28/04/1978)
  בן 21 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: חולון (חלקה צבאית)
  הורים: פורטונה ושלמה
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן שלמה ופורטונה. נולד ביום ד' באייר תשי"ז (5.5.1957) בתל- אביב. משפחתו גרה ביפו ומשם עברה לבת-ים. כאן למד בבית- הספר היסודי ע"ש א. ד. גורדון. כיון שנתגלתה בו נטייה לספרות - ובלבו חלם להגיע למעמד של ספר מפורסם - המשיך ללמוד בבית- הספר לספרות 'דיאנה' בתל-אביב וסיים אותו בהצלחה. יחיאל היה נבון, ביישן ונדיב. עוד בילדותו נתגלה כישרונו לציור. הוא בילה שעות ארוכות בציור, שנושאיו היו - נופי-טבע ובני-אדם. הוא היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד'. מטבעו היה אופטימי. הוא ראה הכול מזוית-ראייה חיובית, אהב ליהנות מן החיים והאמין בעתיד הטוב הנשקף לו. דמותו של אדמו - כך כינו אותו חבריו - היתה תמירה, וחיוך של טוב-לב היה שפוך תמיד על פניו.

  יחיאל גויס לצה"ל בנובמבר 1975 והוצב לחיל-האויר. הוא עבר קורס כבאות-אש תעופתית, ובמקצוע זה באו לגילוי כושרו הגופני המעולה ומסירותו לתפקיד.

  יחיאל נפל בעת שירותו ביום כ"א בניסן תשל"ח (28.4.1978). הובא למנוחת-עולמים בבית- העלמין הצבאי שבחולון. השאיר אחריו הורים, אחרים ואחיות.

  במכתב-תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "מטרת תפקידו בצבא היתה הצלת חיי-אדם, תפקיד המחייב מאמץ רב, ידע מקצועי וקור-רוח. בתפקיד זה הצטיין יחיאל בכושרו ויכולתו. יחיאל היה חבר מסור לחבריו ביחידה, בן נאמן להוריו וחייל מסור לעמו".

  המשפחה תרמה תרומה על-שמו לבית-כנסת בבת-ים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  השארו מעודכנים!