שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ינאי חצרוני הלר

  חלל פעולות איבה
  נהרג בפעולת איבה ביום כ"ב בתשרי תשפ"ד (07/10/2023)
  מידע כללי

  נפטר לאחר השירות ב ()
  בן 12 במותו
  הורים: שירה וגאווין
  יישובים: בארי (קיבוץ)
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  בארי (קיבוץ)
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נהרג בפעולת איבה ביום כ"ב בתשרי תשפ"ד (07/10/2023)
  בן 12 במותו
  התגורר ב: בארי
  מקום אירוע: בארי
  הובא למנוחת עולמים ב: רביבים (זמני)
  הותיר: אם
  ינאי מונצח באנדרטה בהר הרצל בלוח מס 87

  סיפור חייו

  ינאי, בנם של שירה וגאווין, נולד ביום ב' בניסן תשע"א (06.04.2011), אח תאום לליאל מרגרט.

  תקלה בלידה גרמה לאימם שירה נכות קשה, וכל המשפחה התגייסה לטפל בילדים. הם גדלו אצל איילה (איילוס), האחות של סבא שלהם אביָה, וזכו לבית חם ולמשפחה מורחבת ומורכבת: אביה היה סבא ואבא, איילוס אימא ודודה. ניצה, אחותם של אביה ואיילוס, קראה להם נכיינים - נכדים ואחיינים. עם כל המרכבות זכו התאומים לגדול בבית חם, ובכל יום היו הולכים לבקר את אימם.

  ינאי היה ילד מופנם משהו, ועם זאת סקרן ונבון ונכון תמיד לעזור. הוא היה גם שטותניק, כזה שכיף להשתולל איתו בשבילי הקיבוץ עם קלנועית. חבריו כינו אותו קיטוס וחצבוקי, אולי על שם בלוריתו המטופחת. הוא אהב לבלות בפינת החי, אהב את הקרבה לבעלי החיים והסתדר איתם בטבעיות ובפשטות.

  ינאי אהב לבלות עם סבו אביה, יחד יצאו לטיולי בוקר קבועים, ברגל או בקלנועית, כן נהג להתלוות אליו באמבולנס ולשוחח על רפואה ואנטומיה. עם אחותו נהג לבלות שעות במטבח כשהם אופים, אוכלים ומשתוללים. אהב לשחק כדורסל, כדורגל ובעיקר טניס - יחד עם בת כיתתו עשה חיל בתחרויות טניס זוגות. עם סבתו איוה צפה באדיקות במשחקי כדורגל של קבוצת בארסה (ברצלונה), אותה אהד מגיל שש.

  בקיץ 2023 סיים ינאי את לימודיו בבית הספר היסודי "שדות אשכול" ועבר לכיתה ז׳, שנת בר המצווה, בבית הספר "נופי הבשור".

  בשבת, כ"ב בתשרי, שמחת תורה תשפ"ד, 7 באוקטובר 2023, בשעה שש וחצי בבוקר, פתח ארגון הטרור חמאס במתקפת פתע על ישראל. בחסות ירי מסיבי של טילים ורקטות מרצועת עזה לאזורים נרחבים בארץ חדרו אלפי מחבלים מגדר הגבול שנפרצה, מהים ומהאוויר והחלו במתקפה רצחנית על יישובי עוטף עזה – קיבוצים ומושבים ועל הערים הסמוכות שדרות, אופקים ונתיבות; על מבלי מסיבות טבע סמוך לקיבוצים רעים ונירים; על בסיסי צה"ל ועל העוברים בדרכים באזור. המחבלים רצחו כשמונה-מאות אזרחים ואזרחיות בני כל הגילים בבתיהם, במכוניותיהם ובעת שבילו במסיבות אחרי שביצעו בהם פשעים כבדים לרבות אונס והתעללות; חטפו לרצועת עזה מאות ישראלים – חיילים ואזרחים וכן עובדים זרים מהקיבוצים; החריבו, בזזו והעלו באש בתים ורכוש. למעלה משלוש-מאות חיילים, שוטרים וחברי כיתות הכוננות המקומיות נפלו בקרב.

  בבוקר זה החלה מלחמה.

  לקיבוץ בארי חדרו עשרות מחבלים, שבמהלך יום הקרב רצחו עשרות חברי המשק. אחד הנרצחים היה ינאי. הוא, אחותו התאומה ואחות הסב שגידלה אותו נרצחו לאחר שהוחזקו כבני ערובה של מחבלים בבית פסי כהן. גם סבא שלו אביה נרצח באותו יום.

  ינאי חצרוני הלר נרצח על ידי מחבלים בקיבוץ בארי בכ"ב בתשרי תשפ"ד (07.10.2023), והוא בן 12. הובא למנוחות בבית העלמין ברביבים לצד סבו אביה. חודש אחר כך זוהו גופות אחותו ליאל ואיילוס אחות הסב ונקברו בסמוך. ינאי הותיר אם.

  "החלום הגדול שלו היה לראות את בארסה בקאמפ נואו", כתבו חברי הקיבוץ, "החלום הזה כבר לא יתגשם".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!