שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יעקב (ג'אק) אבוטבול

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ג' בתמוז תש"ח (10/07/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בתמוז תש"ח (10/07/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: ראש פינה (חלקה צבאית)
  הורים: אסתר ושמעון
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חיפה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ג' בתמוז תש"ח (10/07/1948)
  בן 21 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: ראש פינה (חלקה צבאית)
  הורים: אסתר ושמעון
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן אסתר ושמעון, נולד ביום י"ג בטבת תרפ"ח (7.12.1927) בחיפה. בנערותו הצטרף לתנועת "הנוער העובד" ועוד לפני סיימו את בית- הספר העממי עבר, באמצעות התנועה, לעבוד בבית-מלאכה, בו השתלם כמסגר-מלחים. עם גמר עבודת יומו היה מבקר בקורס השתלמות ועל אף מיעוט ידיעותיו הכלליות עמד לו כושרו הטכני לסיים את הקורס בהצטיינות. אגב בקשת מטרה בחייו הגיע ל"הגנה", שאמנם גזלה ממנו את כל עתותיו, אך הרגיעה את מצפונו החברתי והלאומי. עוד בסוף שנת 1947 הקדיש את זמנו אחרי יום-עבודה מפרך להגנת חיפה.

  מיום גיוסו המלא לחטיבת "עודד", עבר עם גדודו את ימי הקרבות בגליל העליון והתחתון. הוא השתתף בקרבות עין זיתים, בכיבוש צפת, בהגנת מלכיה ובקרבות באזור משמר הירדן. נפל ביום ג' בתמוז תש"ח (10.7.1948) במבצע "ברוש" לחיסול ראש הגשר הסורי באזור משמר הירדן, בקרב בו הצליחה מחלקתו לכבוש את המשלט החולש על משמר הירדן. בהתקפת-הנגד של האויב נפגע בראשו ברימון-מדוכה ומת בו במקום. יעקב הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בראש פינה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!