שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יעקב טשולק

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ז באייר תש"ח (05/06/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז באייר תש"ח (05/06/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: צפורה ושלום
  יישובים: תל אביב-יפו
  קנים/סניפים: סניף תל אביב
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  תל אביב-יפו
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז באייר תש"ח (05/06/1948)
  בן 18 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: נחלת יצחק (חלקה צבאית)
  הורים: צפורה ושלום
  יישובים: תל אביב-יפו
  קנים/סניפים: סניף תל אביב

  סיפור חייו

  בן צפורה ושלום, נולד ביום י"א בניסן תר"ץ (9.4.1930) בתל-אביב. למד בבית-הספר לבנים של "המזרחי" בתל-אביב. עם סיום לימודיו עשה חצי שנה בהכשרה במשק גבעת ברנר וכשחזר משם עבד במוסך "שברולט" ובספנות בנמל תל-אביב. יעקב הצטרף לתנועת "הנוער העובד", והיה בה חבר פעיל. התנועה היתה תוכן חייו והוא ידע לעודד את חברי קבוצתו ברגעי משבר. בהיותו בן 16 הצטרף לפלמ"ח ובפרוץ מלחמת-העצמאות היה בין ראשוני המתגייסים שפעלו בגליל נגד הכנופיות. במשך שלושה חודשים ישב בראש פינה והשתתף בקרבות עד שנכבשה צפת הערבית והסביבה טוהרה מן האויב. בזמן ההפוגה קיבל חופשה קצרה, אך מיהר לחזור לגדודו בחטיבת "עודד", למרות הפצרות הוריו.

  עם שובו, ביום כ"ז באייר תש"ח (5.6.1948), תקף האויב את כוחותינו במלכיה והוא נשלח לשם עם חבריו לעמוד מול אלפי אנשי-האויב שהיו מצוידים בכלי-נשק חדישים. יעקב פעל בעמדה קדמית, כשהוא מפעיל מקלע כבד. בהתקרב האויב למקום ואחד המגינים נפצע, חש לעזרתו. גם עם התחלת הנסיגה של הכיתה נשאר במקומו, הפעיל את נשקו וחיפה על נסיגת חבריו. כשהאויב סגר עליו מכל עבר וכדוריו אזלו, התגונן באקדח, ולבסוף, בהגיעם עד טווח אבן, שלף את סכינו, רץ קדימה והרג את הראשון מחיילי האויב שנתקל בו, עד שפגע כדור בראשו והוא נפל.

  ביום ב' בניסן תשי"א (8.4.1951) הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנחלת יצחק.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!