שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יעקב יהודה

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ט בטבת תשל"ב (13/02/1972)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ט בטבת תשל"ב (13/02/1972)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: אלויז ועזיז
  יישובים: ירושלים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  ירושלים
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ט בטבת תשל"ב (13/02/1972)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: אלויז ועזיז
  יישובים: ירושלים

  סיפור חייו

  בן עזיז ואלויז. נולד ביום י"א בניסן תשי"ב (6.4.1952) בירושלים. למד ב"ענף החיים" בבקעה שבירושלים ובבית החינוך של ערב, הנחשב לבית ספר תיכון. יעקב היה חבר בתנועת "הנוער העובד והלומד" בירושלים והשתתף ברוב הצעדות שנערכו מטעמה (צעדת תל חי, צעדת ירושלים, ועוד). הוא אהב את המסעות והשתתף בכל מסע שנערך בבית הספר. בשעות הפנאי הרבה לקרוא ספרים, שהיה שואל מחבריו ומן האוניברסיטה, אשר בה עבד. את שעות הערב המאוחרות עשה בחוג סיף, שהיה חביב עליו מאוד. בערבי שבתות וגם בימי חול היה משחק בכדורגל עם חבריו. הוא אהב לפרוט על גיטרה וכן היה אוסף בולים. מטבעו היה נער שקט ולא סירב מעולם לעשות דבר שנתבקש כי בחפץ לב היה עוזר לזולת. היה לו חוש הומור ויחס חברי חם לכל ידידיו. מוריו חיבבו אותו מאוד על מזגו הנוח ועל שקידתו.

  יעקב גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1971 ומאחר שרצה לשרת ביחידה קרבית, התנדב ל"גולני". הוא עבר בהצלחה את הטירונות הקשה והוצב, עם סיומה, כלוחם באחת הפלוגות של גדוד "הבוקעים". בתקופת שירותו הספיק להשתתף רבות בפעילות מבצעית ואור ליום כ"ט בשבט תשל"ב (13.2.1972), נפל בעת מרדף אחרי מחבלים ברצועת עזה. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!