שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יעקב כדורי כדיר

  נפל ביום כ"ג באב תשל"א (14/08/1971)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג באב תשל"א (14/08/1971)
  בן 24 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: חסינה ויוסף
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג באב תשל"א (14/08/1971)
  בן 24 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: חסינה ויוסף
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן יוסף וחסינה. נולד בשנת תש"ז (1947) בבצרה שבעירק ועלה לישראל עם משפחתו בשנת 1951. הוא למד בבית הספר "שערים" במחנה דוד והיה חניך בתנועת "הנוער העובד". הוא היה ילד ערני, ומגיל צעיר גילה עניין בכל הסובב אותו. הוא אהב לחקור הכל ודעתו לא נחה עד אשר הגיע לעומקו של כל דבר. מקטנותו אהב את הים. הוא היה נוהג לדוג דגים במשך שעות ארוכות והיה שחיין מעולה. יכולתו לגבור על גלי הים, כשחיין מעולה, סייעה לו להציל, לא פעם, אנשים שנסחפו אל המצולות. נוסף לכך אהב לצייר ולהתבונן בחפצי אמנות עתיקה. הוא היה בן מסור להוריו וקשור אליהם מאוד. כשהתבגר, הפך לנער מקובל מאוד על חבריו ומלא חיים. הוא היה רחב לב ומעולם לא סירב לעזור לזולת. תמיד היה דואג לחבריו ועוזר להם בעת צרה, בחיפוש עבודה בשבילם. מעולם לא נרתע משום משימה שהוטלה עליו ומימיו לא התלונן על קשיים שעמדו בדרכו.

  הוא גויס לצה"ל בסוף חודש פברואר 1965 ואחרי גמר שירותו הסדיר נקרא למילואים. אור ליום כ"ג באב תשל"א (14.8.1971), נפל בעת שירותו. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בחיפה.

  ידידי המשפחה בארץ ובחוץ לארץ נטעו עצים לזכרו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!