שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יעקב נגבקר

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ג' באלול תשמ"ח (16/08/1988)
  מידע כללי

  נפל ביום ג' באלול תשמ"ח (16/08/1988)
  בן 19 במותו
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: אור עקיבא (חלקה צבאית)
  הורים: נורה ושמשון
  יישובים: אור עקיבא, נתניה
  קנים/סניפים: קן נתניה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  אור עקיבא
  נתניה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ג' באלול תשמ"ח (16/08/1988)
  בן 19 במותו
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: אור עקיבא (חלקה צבאית)
  הורים: נורה ושמשון
  יישובים: אור עקיבא, נתניה
  קנים/סניפים: קן נתניה

  סיפור חייו

  בן נורה ושמשון. נולד ביום ד' בחשוון תש"ל (16.11.1969) בעיר בומביי בהודו, מקום מושבה של קהילת 'בני ישראל'. בהיותו בן חצי שנה בלבד עלתה משפחתו לארץ והתיישבה באור עקיבא, שם גדל, והתחנך. את לימודיו היסודיים סיים בבית-הספר 'ג'יימס דה רוטשילד' באור עקיבא והמשיך את לימודיו בבית-הספר 'אורט' בנתניה, במגמת מיכניקה.

  יעקב השתייך לתנועת 'הנוער העובד', השתתף בפעולות ובטיולים והיה חבר גם בחבורת נוער שכונתית, שאירגנה תחרויות ספורט, חידונים ומסיבות. הוא עסק הרבה בספורט, במיוחד בכדורגל ובמשחק הרוגבי. הוא האזין לסוגי מוזיקה שונים, ממקצבים מזרחיים ופופ מודרני ועד מוזיקה מערבית של שנות ה- 60, החיפושיות, קליף ריצ'ארד ועוד. משפחתו שמרה על אופי מסורתי ומגיל צעיר התלווה לחבריו, לתפילות בבית-הכנסת המקומי של העדה. לאחר סיום לימודיו ועד גיוסו עבד במפעל 'חוגלה' בהרצליה ובתקופה זו קיבל רישיון נהיגה, שייחל לו זמן רב.

  בשלהי פברואר 1988 גויס יעקב לצה"ל ולאחר תקופת הטירונות נשלח לקורס בחיל החימוש והוכשר כחמש צריח. לאחר סיום הקורס שובץ לגדוד תותחנים ברמת הגולן.

  ביום ג' באלול תשמ"ח (16.8.1988) נפל יעקב בעת מילוי תפקידו. הוא נספה במהלך טיול פלוגתי, כאשר היה עליו לחצות בריכת מים. תוך כדי חציית הבריכה, טבע וכל המאמצים להצילו עלו בתוהו. הוא הובא לקבורה בחלקה הצבאית בבית-העלמין באור עקיבא. השאיר אחריו הורים ושלושה אחים - בן-ציון, מאיר ונח.

  במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "יעקב היה חייל למופת, דוגמה לחבריו. מוכן היה לעזור בכל עת, ממושמע, עם רצון עז להצליח ולהתקדם. מותו היכה בהלם את כולנו. הנני מביע צער עמוק בשם כל חיילי היחידה".


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!