שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יפתח אלפר

  נפל ביום ט"ו בחשון תש"מ (05/11/1979)
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בחשון תש"מ (05/11/1979)
  בן 20 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל הנדסה
  מקום מנוחתו: ראשון לציון (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ויקותיאל
  יישובים: ראשון לציון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  ראשון לציון
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בחשון תש"מ (05/11/1979)
  בן 20 במותו
  דרגה: סגן
  יחידה: חיל הנדסה
  מקום מנוחתו: ראשון לציון (חלקה צבאית)
  הורים: מרים ויקותיאל
  יישובים: ראשון לציון

  סיפור חייו

  בן מרים ויקותיאל, נולד ביום ל' בניסן תשי"ט (8.5.1959) בראשון לציון. הוא למד בבית-הספר היסודי על-שם ידלין, והשלים את לימודיו בגימנסיה הריאלית בראשון לציון. בצעירותו השתייך יפתח ל"נוער העובד והלומד".

  באוגוסט 1977 התגייס יפתח לצה"ל ושירת בחיל-ההנדסה. אחרי אימוני טירונות, הוא עבר קורס מש"קי הנדסה וקורס מ"כים ובמרס 1978 עלה לדרגת רב"ט. בפברואר 1979 השלים יפתח קורס-קצינים והועלה לדרגת סג"ם. חוות-הדעת של מפקדיו עליו הייתה: "הוא קצין אחראי, בעל גישה רצינית לעבודה, נוקשה במידה מסוימת, בעל סיכוי לקידום". במאי 1979 הוא הוצב לתפקיד מדריך אמצעי פריצה בחיל ההנדסה.

  ביום ט"ו בחשוון תש"ם (5.11.1979) כשעסק עם חניכיו באימוני ניווט, התהפכה המכונית שנסע בה ויפתח, שישב ליד הנהג נהרג. בן 20 היה במותו.

  הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בראשון לציון. הוא השאיר אחריו הורים, אח ואחות צעירים ממנו. מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים להורים: "יפתח שירת ביחידה כחניך וכמפקד יותר משנה. במשך תקופה זו הוא הפגין תכונות הראויות לציון כאדם וכמפקד. הוא הצטיין בקורסים השונים ובלטה הצטיינותו בפיקוד. לאחרונה תוכננה הצבתו כסגן מפקד פלוגה".

  יפתח הועלה לדרגת סגן אחרי מותו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!