שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יפתח (יוסף) שמואלי

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ט"ו בתמוז תשמ"ח (30/06/1988)
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בתמוז תשמ"ח (30/06/1988)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: ראש הניקרה
  הורים: נצחיה ויהודה
  יישובים: ראש הנקרה (קיבוץ)
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  ראש הנקרה (קיבוץ)
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בתמוז תשמ"ח (30/06/1988)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל אוויר
  מקום מנוחתו: ראש הניקרה
  הורים: נצחיה ויהודה
  יישובים: ראש הנקרה (קיבוץ)

  סיפור חייו

  בן נצחיה ויהודה. נולד ביום ל' באב תשכ"ח (24.8.1968) בקיבוץ ראש הנקרה. יפתח, בן-זקונים להוריו, היה ילד עירני וסקרן שביקש לדעת ולהבין הכול. הצימאון לידע ליווה אותו עד ליומו האחרון. יפתח גדל בקיבוצו ואת השכלתו היסודית רכש בבית-הספר היסודי בקיבוץ. הוא המשיך בלימודיו בחטיבת-הביניים ובמגמה ההומנית בחטיבה העליונה בבית-הספר האזורי 'סולם צור'.

  יפתח היה כריזמטי, חברותי ובעל חוש הומור, וכבר מגיל צעיר גילה תכונות מנהיגות והיה בעל השפעה רבה על חבריו. הוא הרבה לטייל בארץ לאורכה ולרוחבה. היה ספורטאי, שיחק כדורסל והשתתף במשחקי ליגה אזוריים. ומעל לכל בלטה אהבתו הרבה לים ולספורט הימי. יפתח השתתף בשיט ובצלילה, עבר קורסים ימיים בהשטת סירות מפרש במסגרת אגודת 'הפועל' ולבסוף אף הדריך חניכים באותם קורסים. במסגרת פעילותו הימית הפליג בכיתה י' לקפריסין ובתום לימודיו התיכוניים לאיי יוון. יפתח היה להוט אחר צלילה ובכל הזדמנות בילה את זמנו בצלילה. טרם גיוסו לצה"ל יצא למסע צלילות בחופי סיני, מדהב ועד ראס-מוחמד.

  נוסף לפעילותו הספורטיבית, היה פעיל בתנועת 'הנוער העובד והלומד'. הוא דחה את גיוסו בשנה ויצא לשנת שירות, שבה הדריך בני נוער בנתניה במסגרת 'הנוער העובד והלומד'. הוא אירגן חניכים בבית-הספר והפעיל קן תנועתי, שהיה מושבת במשך שנים אחדות עד לבואו. יפתח גילה חיבה רבה לילדים ולפני גיוסו בחר לעבוד בקיבוץ בגן-הילדים ונהנה מאוד מעבודתו זו.

  באוקטובר 1987 גויס לצה"ל. יפתח החל את דרכו הצבאית בקורס טיס, שממנו 'נשר' לאחר ארבעה חודשים. הוא התנדב לסיירת 'שלדג' ולאחר שהתקבל אליה עבר טירונות עם הצנחנים, שהיו צעירים ממנו בשנה. הודות לניסיונו בהדרכה סייע רבות לחבריו הטירונים והיה מקובל ואהוד מאוד על החיילים ועל הסגל הפיקודי.

  ביום ט"ו בתמוז תשמ"ח (30.6.1988), בעת צניחה אחרונה במהלך קורס צניחה, אירעה תקלה ויפתח נפל בעת מילוי תפקידו. הוא הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין שבקיבוצו ראש-הנקרה. השאיר אחריו הורים, אח - בנימין ואחות - סמדר.

  הוריו הנציחו את זכרו בספר שהוציאו לאור.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!