שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יצחק בראון

  נפל ביום ב' באדר ב' תש"ח (13/03/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ב' באדר ב' תש"ח (13/03/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חולתא
  הורים: פנינה ומשה
  יישובים: תל אביב-יפו
  מעגל תנועתי: התנועה המאוחדת

  תל אביב-יפו
  התנועה המאוחדת
  מידע כללי

  נפל ביום ב' באדר ב' תש"ח (13/03/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מקום מנוחתו: חולתא
  הורים: פנינה ומשה
  יישובים: תל אביב-יפו

  סיפור חייו

  בן פנינה ומשה, נולד בשנת תרפ"ט (1929) בעיר צ'נסטוחוב, פולין. בשנת תרצ"ו עלתה המשפחה ארצה והתיישבה תל-אביב ויצחק למד בבית-הספר העירוני-העממי "נס ציונה". כשגדל והבין עד כמה הוריו עמלים קשה לפרנס את שני ילדיהם התחיל לוותר על משחקים כדי להקל על אמו את העבודה בבית, אך בפעולות תנועת "המחנות העולים" ואחר-כך ב"תנועה המאוחדת" השתתף ברציפות. משסיים את חוק לימודיו בבית-הספר החל לעבוד במוסך לתיקון מכוניות ואת שכרו הביא הביתה. הוא נתקבל ל"הגנה" והתחיל את שירותו בקשר. סיים קורס והמשיך בהדרכה בגדנ"ע. עם חברים יצא להכשרה מגויסת בחולתא כי ראה את עתידו בכפר קיבוצי. הוא נטה שכם לאימונים ולעבודה במסירות ובאחריות והופקד על סידור העבודה בגרעין.

  בחורף תש"ח נלחם בגליל העליון בשורות גדוד "הגליל" של הפלמ"ח, לימים אחד מגדודי חטיבת יפתח. בפעולת גמול נגד הכפר איחסניה נפצע קשה ביום ב' באדר ב' תש"ח (13.3.1948). יצחק דרש מחבריו שיניחוהו לנפשו, כי ממילא גמר את תפקידו בחיים, ומת. יצחק הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בחולתא. לפני מותו אמר לחבריו: "אנחנו ננצח. אין דרך אחרת. אנו נסיים את המלחמה בניצחוננו".

  זכרו הועלה בחוברת "לזכר חברים" שהוציא הגרעין שלו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!