שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  יצחק גליק אייזנמן

  נפל ביום ט"ו בתשרי תשל"ד (11/10/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בתשרי תשל"ד (11/10/1973)
  בן 27 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: אסתר ופנחס
  יישובים: חיפה, קריית ביאליק, קריית מוצקין
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  קריית ביאליק
  קריית מוצקין
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בתשרי תשל"ד (11/10/1973)
  בן 27 במותו
  דרגה: רב טוראי
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: אסתר ופנחס
  יישובים: חיפה, קריית ביאליק, קריית מוצקין

  סיפור חייו

  יצחק, בן אסתר ופנחס ז"ל, נולד ביום כ"ג בתמוז תש"ו (22.7.1946) בגרז'וניוב שבפולין ועלה לארץ עם משפחתו בשנת תש"י (1950). בארץ למד בבית-הספר היסודי 'הבונים' בקרית-ביאליק, בבית-הספר התיכון ע"ש לוינהרץ בקרית-מוצקין וסיים את הלימודים לתואר הראשון בכלכלה ובסטטיסטיקה באוניברסיטת חיפה. יצחק היה תלמיד טוב, אהוב על מוריו ועל חבריו גם יחד והצטיין בעיקר במקצועות הריאליים, כנער היה פעיל בתנועת 'הנוער העובד' והרבה לעסוק בספורט. בעיקר הצטיין בענף הכדורסל והרבה להתאמן ולשחק במסגרת אגודות הספורט של 'צור שלום', 'מכבי' ו'הפועל'. אך כוחו היה רב לא רק בתחום הפעילות הגופנית, אלא גם בתחום החשיבה. הוא היה חבר פעיל באגודת חובבי המתמטיקה במכון וייצמן והקדיש זמן רב למשחק בשחמט ואף שיחק נגד אמני שחמט. יצחק היה טוב, רחב-לב, נדיב וחברותי. מעולם לא מנע עזרה מידיד ותמיד מוכן היה לסייע בעצה ובמעשה. בתקופת הלימודים באוניברסיטה, סייע לסטודנטים עולים להיקלט בארץ ובלימודים האקדמיים והדריך אותם בצעדיהם הראשונים בארץ. הוא היה בן טוב ומסור להוריו, נהג בהם כבוד ודאג תמיד לשלומם ולרווחתם.

  יצחק גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1966 והוצב לחטיבת 'גולני'. הוא השלים קורס מ"כים והשתתף בקרבות ההבקעה בגולן במלחמת ששת הימים. במהלך שירותו היה מפקד מוצב בעמק בית-שאן וניצל בנס ממוות בהפגזה של הירדנים על המוצב. בשירותו הצבאי הצטיין יצחק כחייל ממושמע ויעיל וכמפקד מסור ונאמן והיה אהוד ומקובל על מפקדיו ועל פקודיו. למרות שנפצע פעמים אחדות באימונים, התעקש לחזור ליחידתו כדי להיות יחד עם חבריו ולהשתתף אתם בפעולות קרביות שונות. במשך כל תקופת שירותו הקפיד לכתוב הביתה ולעמוד בקשר עם משפחתו, כדי להרחיק דאגה מלבה של אמו.

  לאחר ששוחרר מהשירות הצבאי הסדיר החל ללמוד באוניברסיטת חיפה כלכלה וסטטיסטיקה ואחר-כן עבד ככלכלן במשרד הקליטה, וגם שם התמסר לחיפוש פתרונות לבעיות קליטה ולבעיות כלכליות של עולים חדשים. לאחר שסיים את לימודיו לתואר הראשון בכלכלה ובסטטיסטיקה, נרשם ללימודי התואר השני באוניברסיטה של תל-אביב. במלחמת יום הכיפורים שירת יצחק בסיירת שריון והשתתף בקרבות הבלימה נגד המצרים בחזית סיני. ביום ט"ו בתשרי תשל"ד (11.10.1973), נפגע ונהרג במרדף אחרי יחידת קומנדו של המצרים בצפון סיני. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בחיפה. השאיר אחריו הורים ושני אחים.

  לזכרו מוענקת מלגה על שמו לסטודנט ממעוטי-היכולת, לצורך לימודים באוניברסיטת תל אביב.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהנופלים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון וזאת באישור אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה? הירשמו לניוזלטר של התנועה!