שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ישעיהו (שיה) שוסטרמן

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ד' בניסן תש"ח (13/04/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום ד' בניסן תש"ח (13/04/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: גבת
  הורים: שרה ואריה
  יישובים: גבת
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  גבת
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום ד' בניסן תש"ח (13/04/1948)
  בן 19 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: גבת
  הורים: שרה ואריה
  יישובים: גבת

  סיפור חייו

  בן שרה ואריה (לייב), נולד ביום ה' באדר א' תרפ"ט (15.2.1929) בעיר בריז'ן, רומניה. למד בבית-ספר יסודי ואחר-כך החל לעבוד במקצוע האפייה. במלחמת-העולם השנייה, בהצטרף רומניה לגרמניה ולמשטר הנאצי, גורש הנער עם יתר היהודים לטרנסניסטריה, הצליח להימלט משם ולחזור לרומניה ומשם עלה לארץ-ישראל ב-3.5.1944 עם שרידי הנוער מטרנסניסטריה. שנתיים שהה במשק חפצי בה ואחר-כך הצטרף עם כמה מחבריו לגרעין של "הנוער העובד" שהתארגן במקווה ישראל ויצא להכשרה בגבת. בהיותו גלמוד בארץ היתה קבוצת ההכשרה לבית ולמשפחה בעבורו. הוא התערה בחברה ובעבודה וראה את עתידו בקיבוץ.

  ישעיהו התגייס עם קבוצת ההכשרה לפלמ"ח ובחורף תש"ח שירת בגדוד "העמק", לימים בחטיבת "יפתח". ישעיהו השתתף בקרבות עמק בית שאן, בפעולות-גמול בחיפה ובפעולות בעמק-זבולון, בעמק יזרעאל, בקרב הקשה בצנדלה ובשפרעם. לאחרונה השתתף בקרבות משמר העמק נגד כוחות קאוקג'י ושירת בתפקיד רץ-מקשר. הוא נפצע, ובדרכו לנקודת איסוף הפצועים נפגע מפגז ונהרג ביום ד' בניסן תש"ח (13.4.1948). הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בגבת.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!