שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ישראל בר-לב

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום ט"ו בשבט תש"ל (22/01/1970)
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בשבט תש"ל (22/01/1970)
  בן 22 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: גבעת חיים איחוד (חלקה צבאית)
  הורים: מינה ושאול
  יישובים: גבעת חיים איחוד, גבעת חיים מאוחד
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  גבעת חיים איחוד
  גבעת חיים מאוחד
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום ט"ו בשבט תש"ל (22/01/1970)
  בן 22 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חטיבת הצנחנים
  מקום מנוחתו: גבעת חיים איחוד (חלקה צבאית)
  הורים: מינה ושאול
  יישובים: גבעת חיים איחוד, גבעת חיים מאוחד

  סיפור חייו

  בן שאול ומינה, ילידי פולין, שהגיעו בתום מלחמת העולם השניה למחנות הכשרה בגרמניה ומשם עלו לישראל במסגרת קבוצת "הכובש", באנייה "יציאת אירופה", והתיישבו בקיבוץ גבעת חיים. ישראל נולד ביום ג' באב תש"ח (8.8.1948) בגבעת חיים והיה הבן הראשון לחברי קבוצת "הכובש". ישראל גדל בגבעת חיים והשלים את לימודיו היסודיים והתיכוניים בבית הספר בגבעת חיים איחוד. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד" והדריך חניכים בקבוצות צעירות יותר. ישראל אהב מאוד לטייל בארץ ועשה זאת בכל הזדמנות ובכל חופשת קיץ. ככל בני גילו הגיע אל סף נעוריו בימי מערכת "קדש" והתקופה חישלה את אופיו וביגרה אותו. מילדותו ידע טעמן של מלחמות ישראל. בשנת 1966, לאחר שסיים את לימודיו, הצטרף לגרעין בני קיבוצים שיצא לשנת שירות שלישית בקבוצת שדה בוקר, כי ידע את האחריות המוטלת עליו. בשדה בוקר עבד במטעים ובמוסך מכונות חקלאיות והיה פעיל בתחום התרבות. הוא היה אהוב ומקובל על כל החברים.

  ישראל התגייס לצה"ל בנובמבר 1967 והתנדב לשרת בסיירת הצנחנים, אשר כבר שירתו בה חבריו לכיתה. עם הסיירת עבר קורס מ"כים, קורס חבלה, ועוד. ביום ט"ו בשבט תש"ל (22.1.1970) נפל סמל ישראל בר-לב בקרב הפשיטה על האי שדואן והובא למנוחת עולמים בבית הקברות בגבעת חיים (איחוד).

  בעלון "בתוכנו", שהוציא לאור קיבוץ גבעת חיים (איחוד), מוקדשים עמודים אחדים לזכרו; הוריו הוציאו לאור קונטרס לזכרו - צרור מכתבים על ישראל אחרי נפלו - למען יהי כזר על קברו.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!