שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ישראל (דוד) אוסי

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ג באדר תשל"ד (17/03/1974)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג באדר תשל"ד (17/03/1974)
  בן 22 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: יבנה (חלקה צבאית)
  הורים: ורדה ועזיז
  יישובים: יבנה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  יבנה
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ג באדר תשל"ד (17/03/1974)
  בן 22 במותו
  דרגה: סמל
  יחידה: חיל שריון
  מקום מנוחתו: יבנה (חלקה צבאית)
  הורים: ורדה ועזיז
  יישובים: יבנה

  סיפור חייו

  ישראל (דוד), בן ורדה ועזיז נולד ביום י"ב בטבת תשי"ג (30.12.1952) בכפר יבנה. הוא למד בבית-הספר היסודי על-שם ביאליק ביבנה. בשל קשיי הפרנסה בבית, לא יכול היה ישראל להמשיך בלימודיו והוכרח לסייע לאביו בחנותו כדי להקל מעליו את נטל עבודתו. ישראל היה חבר בתנועת הנוער העובד והלומד ביבנה והיה מן הפעילים בתנועה. הוא היה חובב ספורט והשתתף בתחרויות כדורגל, שנערכו מטעם מועדוני הנוער בכפר יבנה. כן אהב מאוד מוסיקת פופ ומוסיקה לריקודים. ישראל ידע להתחבב על מבוגרים ועל בני גילו והיה מקובל מאוד על חבריו. הוא היה עליז ושמח בחלקו, אהב לעזור לזולתו, ישר ובעל מצפון, בן נאמן ומסור להוריו.

  ישראל גויס לצה"ל במחצית נובמבר 1970. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס לנהגי משאיות כבדות והוצב לחיל המודיעין. הוא היה חייל אחראי ומסור לתפקידו, וידע לעמוד בתוקף על דעתו, אם הייתה צודקת בעיניו. בימי מלחמת יום-הכיפורים שירת בחיל השריון ולחם בגזרה המרכזית של תעלת סואץ. לאחר שתמה המלחמה הוצב לאוגדת שריון חדשה שהוקמה אז. ביום כ"ג באדר תשל"ד (17.3.1974), נפל ישראל בעת שירותו, ליד רפיח. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין ביבנה. השאיר אחריו אב, אם, ארבעה אחים וארבע אחיות.

  הוריו תרמו לזכרו ספר-תורה לבית הכנסת שבכפר יבנה.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!