שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  כרמיל ציון

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ב בשבט תשל"ג (25/01/1973)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב בשבט תשל"ג (25/01/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: חנה וג'ורג'
  יישובים: חיפה
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  חיפה
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ב בשבט תשל"ג (25/01/1973)
  בן 20 במותו
  דרגה: טוראי
  יחידה: תקשוב
  מקום מנוחתו: חיפה (חלקה צבאית)
  הורים: חנה וג'ורג'
  יישובים: חיפה

  סיפור חייו

  בן ג'ורג' וחנה. נולד ביום א' בחשון תשי"ד (10.10.1953) בחיפה. סיים את בית-הספר היסודי "עין הים" שבקרית שפרינצק והמשיך ללמוד שנה אחת בבית-הספר התיכון מקצועי על-שם שפרינצק במחנה דוד. הוא היה חבר בתנועת "הנוער העובד" ותקופה מסויימת היה בצופים, בשבט "הלל", ונטל חלק פעיל בכל פעולות התנועה. לאחר שנת לימודים נתקבל לעבודה במשטרת ישראל. כרמיל אהב ספורט, בעיקר כדורגל, והרבה לשחק ולהתאמן. היה שחקן פעיל בקבוצת "הפועל רמת שאול", שהורכבה מבני השכונה. כן הצטרף לפעולות התרמה שונות שנערכו בסביבה למען "איל"ן", "אקי"ם" וכו'. הוא הרבה לקרוא ספרים על נושאים שונים. חבריו הרבים אהבוהו והעריכוהו על יושרו וחביבותו.

  כרמיל התגייס לצה"ל בתחילת פברואר 1972 והוצב לחיל הקשר. בחיל עבר קורס אלחוטנים וצורף כקשר ליחידת תותחנים. ביום כ"ב בשבט תשל"ג (25.1.1973), נפל בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה.

  במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "במשך שהותו ביחידה גילה רצון טוב בעבודתו, הראה רמה מקצועית גבוהה וביצע תפקידו ביעילות רבה ובמסירות, ללא חשבון זמן ומאמץ. תמיד הצטיין ביחס חברי אל הסובבים אותו ואלה החזירו לו אהבה. תמיד גילה הבנה לקשיי הזולת ומוכן היה להקריב למען חבריו, גם כאשר עלול היה להיפגע מכך אישית".

  זכרו הונצח על ידי הכנסת ספר תורה שנתרם לבית הכנסת.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!