שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  ליאור רום

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ז בסיון תשנ"א (09/06/1991)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בסיון תשנ"א (09/06/1991)
  בן 27 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: הדוויגה וקרל
  יישובים: חיפה, רמת השרון
  מעגל תנועתי: הנוער העובד והלומד

  חיפה
  רמת השרון
  הנוער העובד והלומד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ז בסיון תשנ"א (09/06/1991)
  בן 27 במותו
  דרגה: סרן
  יחידה: חיל חימוש
  מקום מנוחתו: קרית שאול (חלקה צבאית)
  הורים: הדוויגה וקרל
  יישובים: חיפה, רמת השרון

  סיפור חייו

  בן הדוויגה וקרל. נולד ביום י"ז בתמוז תשכ"ד (26.6.1964) בחיפה. את שנות ילדותו הראשונות עשה בחיפה ובשנים 1968-1971 התגורר עם משפחתו בלונדון, שם החל ללמוד בבית-הספר. לאחר שובם ארצה, העתיקה המשפחה את מגוריה לרמת השרון, שם למד בבית-הספר היסודי 'גולן', והמשיך ללמוד בחטיבת-הביניים 'עלומים'. את לימודיו התיכוניים עשה בבית-הספר התיכון-המקיף ע"ש רוטברג. במקביל ללימודיו בבית-הספר למד מוזיקה בקונסרבטוריון ברמת השרון ובגיל שש-עשרה קיבל את תעודת הסיום. ליאור הצטין ביותר בלימודיו בתחומים רבים ועל אף זאת שמר על צניעותו וטוב-לבו. בהגיעו לכיתה י' החליט ללמוד הנדסת אלקטרוניקה בטכניון במסגרת העתודה האקדמית. היה חבר בתנועת 'הנוער העובד והלומד' ברמת השרון.

  בשנת 1982 התקבל לפקולטה להנדסת חשמל בטכניון במסגרת העתודה האקדמית. הוא סיים את לימודיו בשנת 1987 והוסמך כמהנדס חשמל. במקביל לסיום לימודיו הגבוהים סיים גם קורס קצינים. הוא גויס לשירות סדיר בשנת 1987 והוצב לשרת בחיל החימוש, שם עסק בפיתוח טנק ה'מרכבה'. בשנת 1990 הועלה לדרגת סרן. מפקדו תיאר אותו בחוות-דעת כקצין מוכשר ומקצועי ביותר.

  ליאור עמד להינשא לחברתו, אולם חלה כשישה שבועות לפני המועד שנקבע לנישואיו ונפל בעת שירותו ביום כ"ז בסיוון תשנ"א (9.6.1991). הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בקרית שאול. הותיר אחריו הורים ואח.

  ראש הענף שבו שירת כתב במכתב תנחומים למשפחה האבלה: "ליאור שאף לשלמות והיה בקיא בעיסוקו... עדינותו בלטה מול החספוס הצברי". ואילו מפקדו הישיר כתב: "סרן ליאור היה קצין ומהנדס אשר נמנה על מפתחי טנק המרכבה סימן 3. המקצועיות והיסודיות שלו הטביעו את חותמם בפרוייקט... ליאור התבלט באישיותו העדינה והמיוחדת". תעודת הוקרה הוענקה למשפחתו על-ידי ראש אגף כוח אדם בצה"ל. בתעודה נכתב כי ליאור ראה את שירותו כשליחות.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!