שליחת כתבה


  אייקון המקום שלי לשנות
  המקום שלי לשנות

  מאיר (הבלונדיני) קרמיול כרמיא

  חלל מערכות ישראל
  נפל ביום כ"ח באדר ב' תש"ח (08/04/1948)
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ח באדר ב' תש"ח (08/04/1948)
  בן 25 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: טובה ואברהם
  יישובים: ירושלים
  מעגל תנועתי: הנוער העובד

  ירושלים
  הנוער העובד
  מידע כללי

  נפל ביום כ"ח באדר ב' תש"ח (08/04/1948)
  בן 25 במותו
  דרגה: רב סמל
  יחידה: חיל רגלים
  מערכה: העצמאות
  מקום מנוחתו: הר הרצל (חלקה צבאית)
  הורים: טובה ואברהם
  יישובים: ירושלים

  סיפור חייו

  בן טובה ואברהם, נולד ביום ט' בחשוון תרפ"ד (19.10.1923) בברלין, בירת גרמניה. בתקופת לימודיו בבית-הספר היסודי נתגלה כשרונו באיגרוף ובהיאבקות מתוך תגרות עם הנערים הגרמנים שקראו לו "יהודי" כדי להעליבו, ואת ה"פנסים" שקיבל מתחת לעיניו היה נושא בהשלמה ספורטיבית ביודעו כי החזיר להם כגמולם. בשנת 1933, כאשר עלה היטלר לשלטון, עברה המשפחה לפולין, ארץ מוצאה, ובשנת 1935 עלו ארצה והתיישבו בירושלים. בגלל הצורך לעזור למשפחה החל מיד לעבוד בשליחות ובנגרות. את השכלתו השלים בבית-ספר-ערב של "הנוער העובד" ובבית- הספר "נפחא" לפקידות. אחר-כך עבד כפקיד ב"הדסה". במלחמת-העולם השנייה שירת שלוש שנים כנוטר בשדות-תעופה בריטיים. הוא שוחרר בגלל מחלת אולקוס, ואחרי שנת טיפול ודיאטה חמורה חזר ל"הדסה" ועבד במחלקה לרפואת שיניים בבית-הבריאות שטראוס. כל הזמן היה חבר "הפועל", בו הצטיין בעיקר באיגרוף והשתתף גם בתחרויות במקצועות ספורט אחרים. גם ב"הגנה" היה פעיל בכמה תחומים ובייחוד בהדרכה בספורט שימושי. בשנה האחרונה עבר קורסים למקלעים כבדים ועוד.

  בראשית מלחמת-העצמאות התייצב לגיוס מלא, שימש כרב-סמל פלוגתי באחת מפלוגות גדוד "מוריה" של חטיבת "עציוני" והשתתף בכל פעולותיו וקרבותיו. באחרונה - בכיבוש הקסטל כחלק ממבצע "נחשון" לפריצת המצור מעל הדרך לירושלים. תוך עמידה בפני התקפת-נגד ערבית הרג את מפקד-הכנופיות הנודע עבדול קאדר אל-חוסייני, הסיר מעליו את נשקו ולקח את תעודותיו. בהתקפת-נגד ערבית מוגברת, שאילצה את כוחותינו לסגת נסיגה זמנית, השתהה מאיר לשם הגשת עזרה לחבר פצוע, ותוך כדי כך נפגע גם הוא מצרור כדורים ונפל ביום כ"ח באדר ב' תש"ח (8.4.1948). נקבר במעלה החמישה.

  ביום י"ב בכסלו תשי"ד (19.11.1953) הועבר למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בהר- הרצל בירושלים.


  חזרה לספר הזיכרון


  שיתוף:


  הדפסה


  סיפור חייהם של כל אחת או אחד מהחללים נלקח מתוך אתר "יזכור" של משרד הביטחון או אתר "לעד" של הביטוח הלאומי. וזאת באישורם של אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הבטחון ושל הביטוח הלאומי. אם מצאתם טעות, או אם ברצונכם להעיר ולהוסיף למידע הקיים, ניתן לשלוח פניה ל"ספר הזיכרון" באמצעות הדואר האלקטרוני (zikaron@noal.org.il) בצירוף פרטיכם המלאים.
  מערכת "ספר הזיכרון" תבחן כל פניה שתתקבל, ובמידת הצורך יבוצעו עדכונים בסיפור החיים.


  ליצירת קשר


  שיתוף נר זיכרון

  השארו מעודכנים!